scorecardresearch.com iPhone ile Programlama ve Tüm Programlama Kitapları Kitapları Radikal Kitap'ta!
iPhone ile Programlama

iPhone ile Programlama

Yazar : Ahmet Vural

Sayfa Sayısı : 214

Yayınevi : PUSULA YAYINCILIK

Tür : Programlama Kitapları

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Herkes iPhone ile yazılım geliştirebilir! iPhone, daha piyasaya sunulur sunulmaz bir cep telefonu olmanın çok ötesine geçmiş, yenilikçi bir ürün. Apple’ın bilişim ve iletişim teknolojilerinde çığır açan en son ikonlarından biri. iPhone kullanıcıya yüzlerce, binlerce farklı uygulama sunmanın yanı sıra, herkesin yazılım geliştirerek bütün dünyaya açılması için fırsatlar da sunuyor. Üstelik, bu fırsatlardan sadece profesyonel yazılımcılar değil, meraklı geliştiriciler de yararlanabilir! Ahmet Vural’ın kitabı, basitten karmaşık işlemlere doğru ilerleyen bir yapıda ve daha önemlisi, yazılım profesyonellerinden çok yazılım ile az çok alakadar olmuş meraklı geliştiricileri hedef alıyor. Programlama ile ilgili bir temeliniz varsa, bu kitap sayesinde basit ve hızlı bir biçimde iPhone için uygulama geliştirme ve Objective-C konusunda temel bilgi sahibi olabilirsiniz. Okuyucuyu korkutmamak için yazar ilk bölümde Objective-C kullanmadan, sadece Interface Builder ve Xcode ile çok basit bir uygulama anlatıyor. Bütün konular, uygulamalar eşliğinde ele alınıyor. App Store, mobil uygulamaların farkları, Objective-C, temel iPhone geliştirme elemanları, iPhone’un programcılar tarafından kullanılabilecek ilginç özellikleri, App Store’de pazarlama yapmanın püf noktaları... Ahmet Vural’ın kitabı, parlak fikirleri olup iPhone’un renkli dünyasına yeni öğeler eklemek ve tabii bu şekilde biraz da para kazanmak isteyen herkes için... • Mobil Uygulamaların Özellikleri • iPhone ve App Store • Cocoa Touch • Objektive-C • Infrance Builder • iPhone Simulator • Quartz • Multiview • Multitouch Özelliği • iPhone 4’ün Getirdikleri • Örnek Uygulamalar • App Store’ Kemelli Pazarlama Teknikleri

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963