scorecardresearch.com Ilife ' 04 Eksiksiz Kılavuz ve Tüm Programlama Kitapları Kitapları Radikal Kitap'ta!
Ilife ' 04 Eksiksiz Kılavuz

Ilife ' 04 Eksiksiz Kılavuz

Yazar : DAVID POGUE

Sayfa Sayısı : 704

Yayınevi : PUSULA YAYINCILIK

Tür : Programlama Kitapları

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Bu kitap, Apple’ın masaüstü programlarını bir araya toplayıp entegre ettiği iLife ’04 paketinin içerdiği programlar, GarageBand, iTunes, iPhoto, iMovie ve iDVD için tam bir kılavuz niteliğindedir. Her program için kitapta bir kısım ayrılmış, programlarla ilgili tüm detaylara yer verildiği gibi, son kısımda da bu programları kullanırken karşılaşabileceğiniz sorunların nasıl giderileceğine değinilmiştir.
 • iLife ’04 Eksiksiz Kılavuz, bu programların kullanımında gerek duyacağınız tüm bilgileri içermektedir: • iTunes: Müzik arşivinizi iTunes’da tutarak, şarkılarınıza, filmlerinizden, slayt gösterilerinizden ve DVD’lerden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca, iPod ile birlikte de rahatlıkla kullanılabilmektedir. • iMovie: Film düzenleme konusunda, temel ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde düzenlenen iMovie’yi anlatan bölümlerde, programın gizli özellikleri, kestirme işlemler ve Hollywood’lu film yapımcılarının tercihleri de sergilenmiştir. • iPhoto: Dijital Fotoğraf makineniz için cennetten çıkma bir arkadaş. Birkaç tıklamayla çektiğiniz fotoğrafları düzenleyebilir, görüntüleyebilir, albüm haline getirebilir ve arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz. • iDVD: Eğer Mac’inizde bir SuperDrive varsa, filmlerinizi ve fotoğraflarınızı kaydetmek için, çok daha yüksek kapasiteli bir ortam olan DVD’leri kullanabilir, video çekimlerinizi Hollywood tarzı DVD’lere dönüştürebilirsiniz. • GarageBand: Bu programla müzik yapmak o denli kolayken, neden diğer insanların çalışmalarını dinlemekle yetinesiniz ki? Hiç müzik bilgisi olmayanlar bile, bu programla sanat eserleri oluşturabilirler.
 • O’Reilly’nin Missing Manuals serisinden gelen bu kitap, konu aldığı programlar için bütün birer kılavuz sunmaktadır. Anlatım olarak da, bu programları hiç kullanmamış kişilere yönelik olduğu için, kitabı takip etmekte hiç zorlanmayacaksınız.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963