scorecardresearch.com İleri Veritabanı Yönetimi-Oracle Database11 g R2 ve Tüm Programlama Kitapları Kitapları Radikal Kitap'ta!
İleri Veritabanı Yönetimi-Oracle Database11 g R2

İleri Veritabanı Yönetimi-Oracle Database11 g R2

Yazar : Talip Hakan Öztürk

Sayfa Sayısı : 896

Yayınevi : PUSULA YAYINCILIK

Tür : Programlama Kitapları

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Veritabanı yönetiminde ileri teknikleri ele alan profesyonel başvuru kaynağı…
Pusula Yayıncılık’tan daha önce yayımlanan Oracle Database 11g R2 kitabında Talip Hakan Öztürk, veritabanı temel kavramlarına giriş yaparak Oracle 11g’nin çalışma biçimini ayrıntılarıyla ele almıştı. Bu kitap ise, ilk kitabın devamı niteliğinde ve kesinlikle çok daha derinlere inen, veritabanı yönetiminde ileri teknikleri ele alan bir profesyonel başvuru kaynağı… Büyük kuruluşlarda, çok fazla sayıda insanın kullandığı, veri akışının bir an bile sekteye uğramaması gereken kritik uygulamaların temeli olan veritabanlarını yönetmesi gereken uzmanların, baştan itibaren ele alması gereken bütün önlemler ve teknikler bu kitapta yer alıyor. Yazar sadece Oracle’daki ileri veritabanı yönetimi tekniklerini ayrıntılarıyla ele almakla kalmıyor, aynı zamanda genelde veritabanı yönetiminin bütün kavramlarını ve önemli noktalarını derinlemesine inceliyor: Veritabanı güvenliğinden Performans izlemeye, felaket kurtarmadan yedek almaya kadar bütün konuları… Oracle üzerine Türkçede yayımlanmış en ayrıntılı, en kapsamlı ve en derinlikli kaynak.


o   Oracle Enterprise Manager & Grid Control
o   OEM Cloud Control 12c R1
o   Oracle Veritabanı Performans İzleme
o   Enterprise Manager ile Performans İzleme
o   AWR (Automatic Workload Repository) Ra­porları
o   ASH (Active Session History)
o   ADDM (Automatic Database Diagnostic Monitor)
o   Hata Tanılama (Fault Diagnosability)
o   Linux Üzerinde Performans İzleme
o   Oracle DBA için Önemli Linux Komutları
o   Oracle ASM (Automatic Storage Management)
o   Oracle ASM Instance
o   Oracle ASM Cluster Dosya Sistemi
o   Oracle ASM Dynamic Volume Manager (ADVM)
o   Yedek Alma ve Kurtarma
o   RMAN (Recovery Manager)
o   Artan (Incremental) Yedekler
o   RMAN Yedek Raporlama
o   Veritabanı Blok Bozulmalarına Karşı Kontrol
o   Felaket Kurtarma (Disaster Recovery)
o   Oracle Data Guard Mimarisi
o   Redo Taşıma Servisleri
o   Log Apply Servisleri
o   Active Data Guard
o   Data Pump Mimarisi
o   Veriyi Dışarı Alma (Exporting Data)
o   Veriyi İçeri Alma (Importing Data)
o   Oracle Veritabanı Güvenliği
o   Kullanıcı Güvenlik Yönetimi
o   Kimlik Denetleme (Authentication)
o   Yetki ve Rol Yapılandırılması
o   Veri Şifreleme (Data Encryption)
o   Oracle VPD (Virtual Private Database)
o   Veritabanı Sürüm Yükseltme (Upgrade)
o   RAT (Real Application Testing)
o   In-Place Yükseltme

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963