scorecardresearch.com CNC Tezgahlar Programming Logic ve Tüm Programlama Kitapları Kitapları Radikal Kitap'ta!
CNC Tezgahlar Programming Logic

CNC Tezgahlar Programming Logic

Yazar : Ahmet Şekercioğlu

Sayfa Sayısı : 317

Yayınevi : BİLİM TEKNİK YAYINEVİ

Tür : Programlama Kitapları

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


CNC derslerimiz, önce teorik sonra pratik olarak devam etti. İlk zamanlarda konuyla ilgili Türkçe kaynak kitapların olmaması öğrenciyi sıkıntıya sokuyordu. Bu durum beni bu çalışmayı hazırlamaya mecbur etti. Çalışmamda temel olarak okulumuz eğitim tezgahlarının kullanma kataloglarından istifade ettim ve 1987’den beri pratik eğitimlerdeki tecrübelerimiz de beni bu konuda daha cesur yaptı.
Elle kontrol edilen klasik bir torna tezgahında çalışan bir operatör makinayı nasıl kontrol edeceğini bilmek zorunda olduğu gibi elinde imal edeceği parçanın resmi olmalıdır ve bu teknik resmi okuyabilmelidir. İşleyeceği malzemeye uygun kesme hızını seçme, seçmesi gereken kesici takımlar, ilerleme hızı, kesme derinliği gibi teknik bilgiye de sahip olmalıdır.
Bir CNC tornayı kontrol edecek olanın programı yazması, bu programı tezgaha girmesi ve makinayı hazırlaması parçanın imali için yeterli olacaktır. Tabiki CNC bir tornayı kullanacak olanın klasik tornayı bilmesi ve gerekli teknik kültüre sahip olması gerekir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963