scorecardresearch.com C# Tam Hakimiyet ve Tüm Programlama Kitapları Kitapları Radikal Kitap'ta!
C# Tam Hakimiyet

C# Tam Hakimiyet

Yazar : Serkan Berksoy

Sayfa Sayısı : 420

Yayınevi : DİKEYEKSEN YAYIN

Tür : Programlama Kitapları

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Bu kitapla, aşağıda maddelenen konular, C# dili mantığı, altyapısı ve etrafındaki teknolojiler ile beraber sunulmuştur. Her bölümde mutlaka o bölümle ilgili örnek kodlar verilmiş ve bunlar adım adım izah edilmiştir. Ayrıca konularla ilgili gerçek hayat örneklerine dayanan çok değerli, profesyonel mesleki ipuçları ve performans optimizasyon yöntemleri ile ilgili detaylar verilmeye çalışılmıştır. Konu başlıklarına birebir bağlı kalınmamış, proje geliştirme ortamları, yeni test yöntemleri, yazılımcı etiği, loglama mantığı gibi C#'ın yanısıra günlük hayatta ihtiyacınız olacak diğer kapsamlı mesleki bilgiler de verilmiştir.


Beta sürümünden beri C# kullanan, Türkiye'de bir çok büyük projeyi geliştirip yöneten, uluslararası birçok kuruma C# konusunda danışmanlık ve eğitim hizmeti veren ve halen aktif biçimde yazılım sektöründe yöneticilik yapan Serkan Berksoy'un yazdığı bu kitap, yazılım geliştirmeye, yazılım mühendisliğine ve bu işe gönül veren herkes için kaleme alınmıştır. Her düzeyde C# kullanıcılarının ve C#'ı öğrenmek isteyenlerin mutlaka rafında görmek isteyeceği kitabın başlıca konuları şöyle:· Veri Tipleri, Diziler, Listeler. Dictionary (Sözlükler)

· Queue, Stack ve Set. String Özellikleri ve İşlemleri

· Operatörler ve Akış Kontrolu.

· Basit Matematik Operatörleri

· İlişkisel Kontroller. Akış Kontrol İfadeleri

· C#'ta Döngüler. Nesne Tabanlı Programlama

· Prosedürel Programlama, Metodlar ve Kullanımları

· Object Based Programlama, Olay Bazlı Programlama

· Nlog Kullanımı. Hata İşleme ve Ayıklama

· Debug ve Debugging, Debug ve Trace Farkı

· Stacktrace. Hata Yönetimi. Try-Catch-Finally Yapısı

· Defansif Programlama. Veritabanı ile Çalışmak

· Ado.Net, SQL Query, Veritabanı Tasarımı

· ADO.NET'e Alternatifler, SQL Server Management Studio

· Transaction. Mimari Yaklaşımlar, 2-Tier, 3-Tier, N-Tier

· Service Oriented Architecture, Cloud Architecture

· Nesne Yönelimli Programlama.

· Field-Property, Abstract-Interface

· SOLID. Method Overloading. Generics. LINQ

· Multi Threading, Lock. MUTEX.

· Parallel LINQ (PLINQ)

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963