scorecardresearch.com C İşaretçileri (C Pointers) El Kitabı ve Tüm Programlama Kitapları Kitapları Radikal Kitap'ta!
C İşaretçileri (C Pointers) El Kitabı

C İşaretçileri (C Pointers) El Kitabı

Yazar : Burak Selçuk Soyer

Sayfa Sayısı : 188

Yayınevi : SEÇKİN YAYINLARI

Tür : Programlama Kitapları

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Kitaptan Bulunan Konu Başlıkları
- Basit Bir Bellek Modeli Üzerinden İşaretçi Kurgusunun Anlatımı
- İşaretçilerin C Dilinin Sözdizimindeki Yeri
- İşaretçilerin Yapısal Tiplerde Farklı Kullanımları
- İşaretçi Aritmetiği
- Karmaşık Bildirimlerin Çözümlenmesi
- Hatalı ve Eksik İşaretçi Kullanımı
- C++ Dilindeki Referans ile C İşaretçileri Arasındaki Temel Farklar

C dilinde bilinen en önemli kurgu işaretçilerdir. Dilin bu özelliğini iyi derecede kullanmayı bilmek her C programcısının hedefidir. İşaretçileri kullanmadan büyük ve ciddi sistemler ortaya koymak hemen hemen imkânsız gibidir; derleyiciler, işletim sistemleri, çevirici diller, kelime düzenleyiciler, programlama dilleri, makro dilleri gibi sistem programlarında işaretçi kullanımı kaçınılmazdır. Bu sebeple C programlama diline yeni başlayan veya bu dilde bilgisini ilerleten herkes bu kurgunun önemini bilir ve bu kurguyu en iyi şekilde öğrenmek ister.
Piyasadaki yerli yabancı C kitapları bu kurguya genelde bir veya iki bölümlük bir yer tahsis etmektedirler. Ancak elinizdeki bu el kitabının tamamı işaretçileri anlatmaktadır. C dilinin işaretçileri, başka dillerde yer alan işaretçilerden daha esnektir. Ama bu esnekliği programcı kendi avantajına çevirmediği sürece, dilin bu güçlü yönünü kullanmaktan uzak kalacaktır. Kitap, bu konuyu öğrenmek ve kendini geliştirmek isteyenlere yardımcı olacak şekilde hazırlanmıştır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963