scorecardresearch.com C Dili Pıc Uygulamaları ve Tüm Programlama Kitapları Kitapları Radikal Kitap'ta!
C Dili Pıc Uygulamaları

C Dili Pıc Uygulamaları

Yazar : Fevzi Zengin

Yayınevi : Birsen Yayınevi

Tür : Programlama Kitapları

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Mikrodenetleyiciler, kullandığımız birçok elektronik cihazın kaçınılmaz şekilde önemli bir parçası haline gelmiştir. Bu nedenle mikrodenetleyicili sistem tasarımlara olan ilgi de gün geçtikçe artmaktadır. PIC mikrodenetleyicileri ise kolay kullanım, basit donanımlarla programlanma ve yazılım geliştirme araçlarının genelde ücretsiz sağlanması gibi nedenler ile, mikrodenetleyicilerle çalışmaya yeni başlayanlar için uygun bir seçenektir. PIC mikrodenetleyicilerini kullanmaya yeni başlayanlar için, "Her Yönüyle PIC16F628" adlı kitabımızda temel bilgiler sunularak, assembly dilinde yazilan basit uygulamalar ile PIC16F628 mikrodenetleyicisinin kullanımının kavratılması amaçlanmaktaydı. Assembly dili donanıma keskin bir hakimiyet sağlamasına karşın, uygulama yazılımı karmaşıklaştıkça hata bulma ve kod takibi oldukça zorlaşabilmektedir. Bunun yanında, bazi işlemleri (örn; ondalık sayı işlemleri) assembly dili ile gerçekleştirmek bir hayli zorlayıcı olabilir. Bu noktada C dili, donanıma hakimiyeti olabildiğince korurken, yazılım geliştiriciye birçok esneklik sağlamaktadır. (Tanıtım Bülteninden)

16.0x24.0

Ciltsiz

1. Hamur

Çevirmen : -

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963