scorecardresearch.com Bilgisayar Öğreniyorum 2013 ve Tüm Programlama Kitapları Kitapları Radikal Kitap'ta!
Bilgisayar Öğreniyorum 2013

Bilgisayar Öğreniyorum 2013

Yazar : Teoman Dinçel

Sayfa Sayısı : 792

Yayınevi : KODLAB YAYINLARI

Tür : Programlama Kitapları

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Bilgisayarı A’dan Z’ye Öğrenin!

Günümüzde bilgisayar teknolojileri insan hayatının çok önemli bir bölümüne hakim duruma gelmiştir. Öyle ki, gittiği her yere dizüstü bilgisayarını yanında götürmeyen bir ithalat uzmanı, sigorta eksperi, satın alma sorumlusu, sistem mühendisi ya da operasyon yöneticisine rastlamak pek mümkün değildir. Keza, ev kullanıcıları için Internet hizmetlerinin kullanımı, aile fotoğraflarının bilgisayarda veya internet üzerindeki veri depolarında saklanması, gençlerin en son çıkan PC oyunlarını oynaması ve benzeri daha birçok faaliyete hemen her evde rastlayabiliriz.

Önümüze baktığımız zaman ise, bir dönüm noktasında olduğumuzu görüyoruz. Artık şık görünümlü ve komplike klavyeler, fareler, çeşitli multimedya aygıtları, kart okuyucular ve benzeri donanım aygıtları ne üreticiler ne de tüketiciler için fazla bir heyecan yaratmıyor diyebiliriz. Yenilik ve atılımın uzun süredir beklendiği sektörde, Microsoft’un Office 365 projesi alıştığımız bilgisayar kullanım yöntemlerimizi değiştirecek türden bir yenilik getiriyor.

Office belgeleriyle çalışmak için artık illa bir bilgisayarın karşısında olmamız gerekmeyecek. Pocket PC aygıtları, Tablet PC’ler, cep telefonları gibi birçok farklı cihazla Word, Excel, PowerPoint belgelerimiz üzerinde çalışabileceğiz. Üstelik bu aygıtlarda herhangi bir Office yazılımı yüklü olmasına da gerek yok, sadece Internet bağlantısı yeterli olacak.

Microsoft firması, internet üzerinden uygulama ve servis hizmeti veren tek firma değil. İş yerleri için düşünülen bulut bilişim çözümleri mevcut. Artık firmalar kendi uygulama sunucularını, veritabanı sunucularını veya ERP uygulama sunucularını kendi bilgi işlem bölümleri bünyesinde barındırmak zorunda bile değiller. Bulut bilişim sayesinde sadece aylık sabit ücret ödeyerek Internet aracılığıyla birçok uygulama ve servisi kullanabilecekler.

Peki, son kullanıcıyı etkileyecek değişimler ne türde olabilir? Yakın zamanda, kol saati olarak tasarlanmış cep telefonları, bilgisayar ekranı yerine kullanılabilecek güneş gözlükleri, evdeki beyaz eşyaların cep telefonuyla gönderilen bir kısa mesajla yönetilmesi ve bunlara benzer daha birçok gelişme, günlük hayatlarımızın birer parçası olacak. Elinizde tuttuğunuz bu kitap, sizleri bilişim teknolojilerinin vazgeçilmez unsurlarıyla tanıştıracak, her zaman gerekli olacak bazı faaliyetleri yürütebilmeniz için bir rehber olacaktır.

Özetleyecek olursak, kişisel bilgisayar kullanıcılarının mutlaka sahip olması gereken bilgiler bu kitapta mevcuttur. Bilgisayar türleri ve bilgisayar donanım aygıtları, Windows 7, Windows 8 işletim sistemleri, Office 2010 ve Office 365 programları, bilgisayarın ve bilgilerin güvenliği, Web tasarımı gibi her biri ayrı uzmanlık gerektiren konularda örnekli ve açıklamalı anlatımla okuyucuya ulaşmaya çalışan bu kitabı elinizden düşürmek istemeyeceksiniz.

Bu kitap; sizleri bilişim teknolojilerinin vazgeçilmez unsurlarıyla tanıştıracak, bilgisayar başında her zaman gerekli olacak faaliyetleri ve araçları kullanabilmeniz için sizlere rehber olacaktır.


Kitap içerisinde yer alan başlıca konu başlıkları şunlardır:


·         Bilgisayara Giriş

·         Bilgisayar Çeşitleri

·         Bilgisayar Donanım Parçaları

·         İşletim Sistemlerine Genel Bakış

·         Programlar

·         Günlük Bilgisayar Kullanımı

·         Klavye ve Mouse Kullanımı

·         Sağlıklı ve Doğru Bilgisayar Kullanımı

·         Masaüstü Bilgisayarlar

·         Dizüstü Bilgisayarlar

·         Anakart, RAM, CPU, Ekran/Grafik Kartı, Monitör

·         Windows 7 İşletim Sistemine Genel Bakış

·         Windows 7 Kurulumu

·         Windows 7 Kullanımı

·         Windows 7 ve Temel Ayarlar

·         Windows 7 İleri Düzey Ayarlar ve Kullanım

·         Windows 8 İşletim Sistemine Genel Bakış ve Yenilikler

·         Windows 8 Kurulumu

·         Windows 8 Kullanımı

·         Microsoft Office 2010

·         Microsoft Word 2010

·         Microsoft Excel 2010

·         Microsoft Outlook 2010

·         Microsoft PowerPoint 2010

·         Microsoft Access 2010

·         Microsoft Office 365

·         Bulut Bilişim ve Office 365

·         Bilgisayar ve Güvenlik

·         Kablosuz Ağlara Yetkisiz Giriş

·         Kimlik Avı (Phishing) ve Güvenlik Yazılımları

·         BitDefender Internet Security 2013 ve Avast Pro Antivirüs 2012, Norton 360

·         Bilgisayar Ağları ve Internet, Ağ Türleri

·         Kablolu ve Kablosuz Ağlar

·         Hub (Çoğaltıcı), Switch (Anahtar), Router (Yöneltici)

·         Gelişmiş Ağ Ayarları

·         Sohbet (Chat) Programları, MSN, ICQ, Yahoo, Skype

·         Web Sayfası Hazırlamak

·         HTML ile Web Sayfası Hazırlamak

·         Sayfa İçeriğinin Biçimlendirilmesi

·         Listeler Oluşturmak

·         Tablolar Oluşturmak

·         Gelişmiş Web Sayfaları Hazırlamak
Alan Adı Kaydettirmek ve Hosting Hizmetleri

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963