scorecardresearch.com Asp.net Ajax ve Tüm Programlama Kitapları Kitapları Radikal Kitap'ta!
Asp.net Ajax

Asp.net Ajax

Yazar : DORAN YÖNDEM

Sayfa Sayısı : 516

Yayınevi : PUSULA YAYINCILIK

Tür : Programlama Kitapları

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Web 2.0 son zamanlarda internet programcılarının karşısına çıkan yeni bir kavram. Kabaca Windows uygulamalarının yerini alabilecek performansı sunan yeni nesil web uygulamalarını tanımlayan Web 2.0’ın en önemli parçalarından biri AJAX.
Yeni bir buluş olmasa da, mevcut olan farklı teknolojilerin birleştirilerek kullanılmasıyla ortaya çıkan AJAX mantığı yeni nesil tüm web uygulamalarında kısa zamanda olmazsa olmazlar arasına girecek. Bu noktada tabi ki yazılım geliştiricilerin işlerini kolaylaştırmak için çok sayıda yeni araç sunuluyor.
Daron Yöndem’in kaleme aldığı ASP.NET AJAX kitabında AJAX tabanlı web uygulamaları geliştirmek için gerekli olan bütün kritik bilgiler bulunuyor. Öncelikle AJAX’ı tanıyacak, sonra temel olarak gerekecek JavaScript, XML, CSS bilgilerini öğreneceksiniz. AJAX’ın klasik yöntemleri dışında alternatif kütüphanelerinin ve tabi en önemlisi Microsoft ASP.NET AJAX’ın derinliklerine dalacaksınız. AJAX’la yaşayacağınız sorunların çözümleri ve geliştiriciler için taktikler de bu kitabın kapsamı içerisinde. Son olarak önce Klasik AJAX metodunu sonra da Microsoft’un ASP.NET AJAX kütüphanesini kullanarak aynı projeyi iki farklı şekilde geliştirme olanağı bulacaksınız.
 • AJAX Nedir?
 • JavaScript
 • XML, XSLT, XPATH
 • CSS
 • Klasik AJAX
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963