scorecardresearch.com ASP.NET 4.0 ve Tüm Programlama Kitapları Kitapları Radikal Kitap'ta!
ASP.NET 4.0

ASP.NET 4.0

Yazar : Mahmut Temur

Sayfa Sayısı : 672

Yayınevi : DİKEYEKSEN YAYIN

Tür : Programlama Kitapları

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


ASP.NET’in, son sürümü olan 4.0 versiyonu üzerinden anlatıldığı kitapta; Web Form’lar, ASP.NET Web Sunucu Kontrolleri, ADO.NET, Zengin Veri Gösterim Kontrolleri konularını detaylı olarak öğrenceksiniz. Bir ASP.NET web uygulamasının yapılandırılması, durum yönetimi, veri geçerlilik denetimleri, navigation işlemleri gibi bölümler ile uygulamalarımızı daha etkili hale getirebileceksiniz. Bir ASP.NET uygulamasının daha performanslı çalışabilmesi için sunulan yöntemler sayesinde, isteklere çok daha hızlı cevap verebilen uygulamalar geliştirebilecek, büyük projelerin olmazsa olmazı üyelik sistemi ve üyelik sisteminin güvenlik işlemleri gibi başlıklar ile projelerimizi ziyaretçilerin etkileşimli kullanımına sunabilecek, LINQ ve AJAX teknolojilerine dair yapacak olduğumuz incelemeler sonrasında daha kısa sürede projeleri nasıl geliştirebileceğimizi öğrenerek asenkron işlemleri gerçekleştirebileceksiniz. Kitapta öğreneceğiniz bilgiler ile ihtiyaçlarımıza cevap verebilecek ASP.NET web uygulamalarını geliştirebiliyor olacaksınız.

Türkiye’nin dev firmalarına ileri düzey Yazılım & Veritabanı Uzmanlığı Eğitimleri veren, INETA (International .NET Association) Türkiye konuşmacıları arasında yer almasının yanı sıra, INETA Türkiye Organizasyon Ekibi Lideri ve ASP.NET Türkçe kaynak platformu www.asp.net.tr Community Lead’lik yapan ve bu görevleri kapsamında Türkiye genelinde birçok üniversitede ASP.NET konulu eğitim ve seminerler veren Mahmut Temur’un yazdığı bu kitapla ASP.NET’e tam anlamıyla ve her yönüyle hakim olacaksınız. Kitaptaki başlıca konular şöyle:

Türkiye’nin dev firmalarına ileri düzey Yazılım & Veritabanı Uzmanlığı Eğitimlerinin yanısıra, Türkiye genelinde birçok üniversitede ASP.NET konulu eğitim ve seminerler veren Mahmut Temur’un yazdığı bu kitapla ASP.NET’e tam anlamıyla ve her yönüyle hakim olacaksınız. Kitaptaki başlıca konular şöyle:

 

ASP.NET Sayfaları

Code Behind

Sayfaların İzlenmesi (Trace)

Web Form Kontrolleri

Standart Web Sunucu Kontrolleri

Validation Kontrolleri

Yapılandırma ve Dizin Yapısı

State Management

Query String, Cookies, Session

Veri Yönetimi ve ADO.NET

Veri Bileşenleri ve DataSet

Data Binding (Veri Bağlama)

Style Sheet, Theme, Skin

Performans İşlemleri

Cache, Query String, Data Caching

LINQ, Profile

Üyelik ve Login Kontrolleri

Güvenlik, Üyelik, Login, Yönetim

Web Part Kontrolleri

ASP.NET AJAX

Web Sitesi Yayınlama

      Visual Studio 2012

*Kitapta anlatımlar C# üzerinden yapılmıştır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963