scorecardresearch.com Algoritma Geliştirme Ve Programlamaya Giriş ve Tüm Programlama Kitapları Kitapları Radikal Kitap'ta!
Algoritma Geliştirme Ve Programlamaya Giriş

Algoritma Geliştirme Ve Programlamaya Giriş

Yazar : Fahri Vatansever

Sayfa Sayısı : 544

Yayınevi : SEÇKİN YAYINLARI

Tür : Programlama Kitapları

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Genişletilmiş 9. baskısını yapan kitap, daha önce programlama ile ilgili bilgisi bulunmayan okuyucuları da kapsayacak şekilde başlangıç seviyesinden ileri seviyelere kadar, adım adım “Algoritma Geliştirme” ve “Programlama Teknikleri”ni anlatmaktadır.

Kitapta çok farklı alanlara ait 200’e yakın örnek problemin çözümüne ilişkin akış diyagramları çizilerek beş ayrı programlama dilinde (Basic, Pascal, C, C++ ve Java) kodlanmış, okuyucuların konuyla ilgili bilgilerini geliştirmeleri için 150’den fazla problem de kitabın sonuna eklenmiştir. Kitaptaki konuları, sırası ile okuyup uygulayan okuyucuya “algoritma geliştirme” ve “program yazma” tekniklerinin kazandırılması amaçlanmıştır.

Daha ileri seviyelerde “Algoritma Geliştirme” ve “Programlama Teknikleri” için yazarın yayınevimizden çıkan “İleri Programlama Uygulamaları” kitabından yararlanabilirsiniz.

Kitaptan Bulunan Konu Başlıkları
-       186’sı Çözümlü, 371 Problem
-       Programlamaya Giriş: Bilgisayar ve programlama temelleri, işlemler…
-       Algoritma: Operatörler, terimler, tasarım aşamaları…
-       Akış Diyagramı: Şekiller, akış diyagramı analiz ve tasarımları…
-       Programlama Dilleri: Veri tipleri, programlama dilleri…
-       Akış Diyagramlarından Program Kodlamaya Geçiş: Giriş, çıkış, döngü, karar ve diğer komutlar…
-       Genel Uygulamalar: Genel uygulamalara yönelik onlarca çözümlü problemler…
-       Bir Boyutlu Dizi Uygulamaları: Çoklu verilerin dizi olarak işlendiği onlarca çözümlü problemler…
-       İki Boyutlu Dizi Uygulamaları: Çoklu verilerin matris olarak işlendiği onlarca çözümlü Problemler…
Grafik Uygulamaları: Grafik komutları, çizimler ve uygulamaları…

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963