scorecardresearch.com ADIM ADIM VISUAL C# .NET ve Tüm Programlama Kitapları Kitapları Radikal Kitap'ta!
ADIM ADIM VISUAL C# .NET

ADIM ADIM VISUAL C# .NET

Yazar : John Sharp, Jon Jagger

Sayfa Sayısı : 636

Yayınevi : ARKADAŞ YAYINEVİ

Tür : Programlama Kitapları

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Bu adım adım kılavuz ile Microsoft Visual Studio .NET 2003 programlama becerilerinizi geliştirin. Kendinizi Visual C#''ta adım geliştirin ve Microsoft.NET platformu için uygulamalar yazmaya başlayın. Bu kullanışlı ve pratik kitap, Visual C# sözdizimini öğrenme, ilk bileşenlerinizi, Web servislerinizi ve uygulamalarınızı yazıp çalıştırma sürecinde size uzman bir destek sağlayacaktır. Temel teknikleri izlemesi kolay dersler ve uygulamalı alıştırmalar aracılığıyla kendi kendinize öğrenin. Ve Visual C# çalışarak üretkenliğinizi artırın. Kitapta anlatılan konular: - Değişkenler bildirmek, yöntemler tanımlamak ve ifadeler oluşturmak - Özel durumları işlemek ve yakalamak - Kalıtım ve kapsülleme gibi nesne yönelimi teknikleri kullanmak - Kaynakları yönetmek ve çöp toplamayı kullanmak - Özellikler, dizinleyiciler ve olaylar içeren bileşenler oluşturmak - Sınıfların kullanışlılığını geliştirmek için işleçler tanımlamak - GUI uygulamaları ve kullanıcı denetimleri oluşturmak - ADO.NET kullanarak veri kaynaklarına erişmek - XML belgeleri yazmak ve yönetmek - Büyük hacimli verileri depolamak için Web Forms oluşturmak - ASP.NET denetimleriyle kullanıcı girdilerini doğrulamak - Web servisleri yazmak, sınamak ve kurmak.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963