scorecardresearch.com Adım Adım Microsoft Visual C# 2005 ve Tüm Programlama Kitapları Kitapları Radikal Kitap'ta!
Adım Adım Microsoft Visual C# 2005

Adım Adım Microsoft Visual C# 2005

Yazar : John Sharp

Sayfa Sayısı : 584

Yayınevi : ARKADAŞ YAYINEVİ

Tür : Programlama Kitapları

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Adım Adım Microsoft Visual C# 2005, Visual C# 2005 sürümünün tüm gücünü kullanarak Microsoft .NET platformları için profesyonel uygulamalar yaratmak üzere Microsoft Visual C# kullanan geliştiriciler içindir.

Adım Adım Microsoft Visual C# 2005, C#’ta programlar ve bileşenler yaratmak için size uzman bir destek sağlayacaktır. Visual C# 2005 ile ilgili temel bilgileri uygulamalı alıştırmalar aracılığıyla kendi kendinize çalışacaksınız. Kitapla birlikte verilen CD’den uygulama dosyalarını yükleyebilir ve böylece sıfırdan yeni dosyalar yaratmak için harcayacağınız zamanı öğrenmeye ayırabilirsiniz. Bu kitapla, değişkenler bildirmeyi, yöntemler çağırmayı ve işleçler yaratmayı; ifadeler oluşturmayı; özel durumları yakalamayı ve işlemeyi; sınıflar ve nesneler bildirmek için nesne yönelimli kavramları kullanmayı; gereksiz kodları temizlemek ve kaynakları yönetmek için yıkıcılar yazmayı; özellikler, dizinleyiciler ve olaylar gibi yeniden kullanılabilen bileşenler yaratmayı; Generics ve genelleştirilmiş sınıflar için türler ve parametreler tanımlamayı; kullanıcı arabirimleri yaratmak için Windows Forms kullanmayı; ADO.NET kullanarak veri kaynaklarına erişmeyi; büyük hacimli verileri görüntülemek için Web Forms kullanmayı; ASP. NET denetimleriyle kullanıcı girdilerini doğrulamayı; Web servisleri yazmayı, sınamayı ve kurmayı öğreneceksiniz.

Adım Adım Microsoft Visual C# 2005 ile Microsoft’un kendini kanıtlamış ADIM ADIM öğrenme yöntemiyle, Microsoft Visual Studio 2005 programlama becerilerinizi geliştirin.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963