scorecardresearch.com 10 Adımda Oyun Programlama (Dvd Hediyeli) ve Tüm Programlama Kitapları Kitapları Radikal Kitap'ta!
10 Adımda Oyun  Programlama (Dvd Hediyeli)

10 Adımda Oyun Programlama (Dvd Hediyeli)

Yazar : Uğur Gelişken

Sayfa Sayısı : 456

Yayınevi : KODLAB YAYINLARI

Tür : Programlama Kitapları

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


10 ADIMDA OYUN PROGRAMLAMA
“KENDİ OYUNUNU KENDİN YAP”
“ÜCRETSİZ DVD HEDİYELİ!”


Dünyada en hızlı gelişmekte olan sektör hangisidir diye sorulduğunda çoğumuzun vereceği cevap aynıdır: bilişim. Bu alan o kadar hızlı büyümektedir ki, insan hemen hemen her gün önceden imkânsız olarak görünen yeniliklerle tanışmaktadır. Bilgisayar ve buna bağlı teknolojilerin gelişmesi sonucu çok kısa bir zamanda oyun sektörü de büyük bir ekonomik pazar haline gelmiştir. Bu pazarın farkına varan büyük şirketler servet sayılabilecek bütçeler harcayarak oyun üretimi girişmiştir. Ülkemizde henüz böyle bir piyasanın tam olarak oluşumu sağlanmamış olsa da yakın gelecekteki bilişim dünyasında oyun programcılığı bizim ülkemizde de bir sektör haline gelecektir ve bu alanda bilgili ve deneyimli insan ihtiyacı doğacaktır. O kişi neden siz olmayasınız?

Bu kitap ile; siz geleceğin oyun programcılarına, oyun programcılığının temellerini en basit seviyeden alarak uygulamalı bir şekilde anlattım. Şu an amatör bir bilgisayar kullanıcısı bile olsanız bu kitap ile edindiğiniz bilgiler ile kendinizi geliştirmek adına çalışmalarınıza ara vermeden devam ettiğinizde kendinize artık bir oyun programcılığı yolunda sağlam adımlarla ilerlerken göreceksiniz. Umuyorumki kendinizi geliştirdiğiniz sürece, bir oyun gördüğünüzde veya oynadığınızda oyunun oluşum mantığını sentezleyerek, neyin nasıl yapıldığını anlayacak, hatta bazen “Ben bundan daha iyisini yapabilirim” diyebileceksiniz.
“Uğur Gelişken”

10 Adımda Flash Oyun Programlama kitabı ile genel olarak...


* Oyun Programlamaya Giriş ve Bilinmesi Gereken Kavramlar
* Adobe Flash CS4 Professional Tanımak ve Kurulum Süreci
* Adobe Flash CS4 Professional ile Çizim ve Animasyon Teknikleri
* Oyun Programlama Teknikleri ve Süreçleri
* Adobe Flash CS4 Professional Programlama Dili ActionScript 3.0 ile Kodlamak
* Oyunları Paketlemek ve Uygulama Dosyası Hazırlamak için MDM Zinc 3.5 konularını işleyeceksiniz.

10 Adımda Flash Oyun Programlama kitabını bitirdiğinizde...

* Oyun programlama ile ilgili genel kültür edinip ve temel bilgileri alacak,
* Adobe Flash CS4 Professional ve MDM Zinc 3.5''i etkin bir şekilde kullanacak,
* Çizim ve animasyon teknikleri hakkında beceriler edinecek,
* Birçok oyun programlama tekniği ile oluşturulmuş oyunlar hazırlayabilecek,
* Hazırladığınız oyunları İnternet ile birlikte Windows, MACOSX ve Linux platformları için sunabileceksiniz.

Edineceğiniz bilgi ve yetenekler ile hazırlayabileceğiniz başlıca oyunlar; aksiyon, zeka, eğitim, çocuk, spor, platform, bulmaca, kaçış, hepsini vur, dövüş, şaka ve eğlence oyunları olarak sayılabilir.

Kitapla verilen DVD içerisinde oyunlara ait çalışma dosyaları ile birlikte oyunları hazırlarken kullanacağınız programları ve kaynakları ücretsiz olarak bulabileceksiniz.

Yazar Hakkında;

Uğur Gelişken

1983 doğumlu Uğur GELİŞKEN, 2006 yılında mezun olduğu Marmara Üniversitesi lisans eğitimi sırasında yapay zekâ ve görüntü işleme konulu akademik çalışmaları ile birlikte robotik konulu projelerde de yer aldı. Asıl akademik kariyeri olan web tasarımcılığı ve programcılığına bir hobi olarak gördüğü oyun programcılığı ile ilk adımlarını attı. Bununla birlikte zaman içerisinde edinmiş olduğu bilgi ve tecrübeler doğrultusunda çeşitli reklâm ajansları ve proje ortakları ile çalışmalarına devam etti. Şuan da çalışmalarına Flash içerik yönetim sistemi ile ilgili projeler, oyun tasarım ve programcılığı ve interaktif masaüstü uygulamaları geliştirmekle devam etmekte ve edinimlerini siz okurları ile kitapları aracılığı ile paylaşmaktadır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963