scorecardresearch.com Komünist Manifesto ve Tüm Politika/Araştırma Kitapları Radikal Kitap'ta!
Komünist Manifesto

Komünist Manifesto

Yazar : Karl Marx, Frederich Engels

Çeviren : Kemal Ülker

Sayfa Sayısı : 224

Yayınevi : Versus

Tür : Politika/Araştırma

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Manifesto'nun tam metnini, metinle ilgili Marksist akademisyen Phil Gasper'ın kapsamlı yorum ve açıklamalarını, ayrıca Marx ve Engels'in diğer çalışmalarından aktarılan bazı pasajları içermektedir.

İşte, nihayet, Marx ve Engels'in Komünist Manifesto'sunun tam metni ile birlikte, tarihin bu en önemli siyasi belgesinin içerdiği tahlillerin zenginliğini ve açıklayıcılığını çok yetkin bir biçimde sunan bir çalışma.

Komünist Manifesto'nun berrak tarihsel referanslar ve yorumlarla tüm yönleriyle açıklamalı olarak sunulduğu, ek metinlerle ve kapsamlı bir sözlükçe ile güçlü bir biçimde desteklenen, bu son derece güzel bir biçimde düzenlenmiş ve sunulmuş baskısı, metni gerek öğrenciler gerekse de genel okuyucu için çok daha canlı ve anlaşılabilir hale getirmektedir.

İlk olarak yazıldığı 1848 yılından bu yana Manifesto herhangi bir modern metinden çok daha fazla dile çevrilmiştir. Yasaklanmış, sansürlenmiş, yakılmış ve "öldüğü" ilan edilmiştir. Ne var ki, metinin etkisi yıldan yıla artmaktadır ve Manifesto felsefe, siyaset, sosyoloji, ekonomi ve tarih eğitiminde okunması zorunlu kitaplar arasında yer almaya devam etmektedir.

Kısa bir süre önce ABD'de yayımlanan dünyaca ünlü New Yorker dergisi, Karl Marx'ı çağımızın "Yeni Düşünürü" olarak nitelendirdi. Elinizdeki bu kitap bunun neden böyle olduğunu göstermektedir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

 • 'Türk Dış Politikası'

  Yazar : Hasan Kösebalaban

  Tür : Politika/Araştırma


  Türk Dış Politikası - Hasan Kösebalaban “Mevcut hiçbir kitaba benzemeyen bir şekilde Kösebalaban’ın Türk Dış Politikası...
  Devamı...
 • 'Sokağın Belleği'

  Yazar : Derya Fırat

  Tür : Politika/Araştırma


  Sokağın Belleği - 1 Mayıs 1977’den Gezi Direnişine Toplumsal Hareketler ve Kent Mekanı - Derya Fırat “Sokakta varolmak”,...
  Devamı...
 • 'Birlikte Yaşamayı Öğrenmek'

  Yazar : Ayşegül Komsuoğlu

  Tür : Politika/Araştırma


  Birlikte Yaşamayı Öğrenmek - Birlikte Yaşamayı Öğrenmek - Ayşegül Komsuoğlu Tarihten günümüze devletler –ve politik...
  Devamı...
 • 'Türkiye'de Militarizm'

  Yazar : Güven Gürkan Öztan

  Tür : Politika/Araştırma


  Güven Gürkan Öztan, bu kitabında, ülkemizde militarizmin köklerini, millî kimliğin oluşumunu, askerî darbeleri temel alıp günümüze kadar yaşamın her alanında şekillenmiş, militarist zihniyeti, değişik boyutlarıyla inceliyor.
  Devamı...
 • 'Türkiye'de Siyasal Şiddetin Boyutları'

  Yazar : Güney Çeğin, İbrahim Şirin

  Tür : Politika/Araştırma


  Türkiye'de siyasal şiddet, imparatorluk bakiyesi sorunlarla ulus-devletin ortaya çıkış döneminin sorunlarını bünyesinde hemhal ederek yerleşikleşmiş bir sorundur.
  Devamı...
 • 'Beni Susturabilecek Tek Şey'

  Yazar : Emine Ülker Tarhan

  Tür : Politika/Araştırma


  Beni Susturabilecek Tek Şey - Emine Ülker Tarhan Londor’un ikiz aylarından biri olan Beldas ortadan yok olmadan...
  Devamı...
 • 'Büyük Kumpas Ergenekon'

  Yazar : Erol Mütercimler

  Tür : Politika/Araştırma


  Asrın davası mı? Yüzyılın iftirası mı?Bu bir hukuk davası değil siyasi bir davadır.Kulak tanığı olduğum Ergenekon...
  Devamı...
 • 'Türkiye'de Yargı Yoktur'

  Yazar : Komisyon

  Tür : Politika/Araştırma


  Türkiye’deki iktidar geleneği üzerinden söylersek, ‘yargı sorunu’ bir kez daha bastırılarak,...
  Devamı...

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

 • 1960
 • 1961
 • 1962
 • 1963