scorecardresearch.com BİR LİDERİN DÜŞÜNCE SİSTEMİ ve Tüm Politika/Araştırma Kitapları Radikal Kitap'ta!
BİR LİDERİN DÜŞÜNCE SİSTEMİ

BİR LİDERİN DÜŞÜNCE SİSTEMİ

Yazar : Dursun SARAL

Sayfa Sayısı : 157

Yayınevi : Cinius Yayınları

Tür : Politika/Araştırma

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

ARKA KAPAK YAZISI

Bu kitapta siyasi liderlerin verdiği kararların hayatımızı nasıl etkilediği, yaşamsal olaylar incelerek açıklanmaktadır. Siyasi liderlerin verdikleri kararları nasıl ve ne şekilde aldıkları, hangi düşünce sistemlerini kullandıkları, yaptıkları konuşmalar ve icraatlar analiz edilerek açıklanmaktadır. Etkili bir liderin nasıl seçilebileceği konusunda tespitler yapılmaktadır. Bunun yanında dikkat edip üzerinde durmadığımız günlük olayların yaşanma sebepleri açıklanmaktadır. Yazar var olan devlet işletim sisteminin aksak olan yönlerine değinmekte ve yeni çözüm önerileri sunmaktadır. Dünyaya hâkim bir millet olabilecek devlet işletim sisteminin nasıl olabileceğini açıklamaya çalışmaktadır.

Yazarın ilk kitabı olması nedeni ile yeni yazarlara yol gösterir nitelikte olan kitap, etkin içerik ve kullanılan farklı düşünce sistemleriyle alanında profesyonel kişilere yeni ufuklar açabilecek güçtedir.

“Milletin başındaki liderin düşünce sistemi nasılsa, devlet içinde işleyen sistem odur ve devletin ilerlemesi ve gelişmesi ona göredir.”

“Liderlerin tutumları, söyleyişleri ve birbirlerine üstün gelmek için yıpratıcı işlere girişmeleri, birbirlerini değil toplumu yıpratır. Yükseltecek yerde düşüşe geçirir, zaman gelir yok olmasına sebep olur.”

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

 • 'Duvarların Dışında'

  Yazar : Adalet Ağaoğlu

  Tür : Politika/Araştırma


  Devamı...
 • 'Açık ve Gizli Oturumlarda Lozan Tartışmaları'

  Yazar : Taha Akyol, Sefa Kaplan

  Tür : Politika/Araştırma


  Elinizdeki kitap, Kasım 1922’den Ağustos 1923’e kadar Lozan müzakereleri ve antlaşması üzerine TBMM’de yapılan açık ve gizli görüşmelerin, yapılan oylamaların ve çıkarılan kanunların tam metnini içeriyor.
  Devamı...
 • 'Obama Sendromu'

  Yazar : Tarık Ali

  Tür : Politika/Araştırma


  Tarık Ali'nin seçildiği ilk dönemine ait Obama'nın ve yönetiminin sicilini çıkardığı bu kitap, Obama'nın nasıl yanılsamalar yarattığını ve en başından itibaren ABD'nin kurulu düzeniyle nasıl bir uzlaşma iştahıyla politikasını düzenlediğini anlatıyor.
  Devamı...
 • 'Türkiye Dış Politikası'

  Yazar : Ali Balcı

  Tür : Politika/Araştırma


  Türkiye Dış Politikası - Ali Balcı Türkiye’nin dış politikası üzerine yazılan kitapların belki en önemli zaafı, bir dönemi...
  Devamı...
 • 'Kafesteki Türkiye'

  Yazar : Sibel Hürtaş

  Tür : Politika/Araştırma


  Kafesteki Türkiye - Hıristiyanlar Neden Öldürüldü ? - Sibel Hürtaş Zirve Yayınevi’nde çalışan üç kişi 18 Nisan 2007’de...
  Devamı...
 • 'İşgal Et'

  Yazar : Kolektif

  Tür : Politika/Araştırma


  İşgal Et - İtaatsizlik Üzerine Üç Tez - W. J. T. Mitchell, Bernard E. Harcourt, Michael Taussig Occupy hareketinin...
  Devamı...
 • 'Fransa’nın Yakındoğu Politikaları'

  Yazar : Yaşar Demir

  Tür : Politika/Araştırma


  Devamı...
 • 'Emperyalizmin Hayaletleri'

  Yazar : Ali Murat Özdemir

  Tür : Politika/Araştırma


  Elinizdeki kitap temel olarak Sovyet sonrası dönemin küresel dinamiklerini okumak için en uygun başlangıç noktasının uluslararası hukuk olduğu saptamasından hareketle, küreselleşen vahşetin ekonomi politiğini yapmaya çalışmıştır.
  Devamı...

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

 • 1960
 • 1961
 • 1962
 • 1963