scorecardresearch.com Aslanlı Yol'a Doğru ve Tüm Politika/Araştırma Kitapları Radikal Kitap'ta!
Aslanlı Yol'a Doğru

Aslanlı Yol'a Doğru

Yazar : Nihat Genç

Sayfa Sayısı : 238

Yayınevi : Kırmızıkedi Yayınevi

Tür : Politika/Araştırma

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

“Bu iktidarın en gaddar günlerinde hiç kimseden korkmadan, çekinmeden ‘cumhuriyet’ için yollara düşmüş bu kalabalıklara çok şey borçluyuz, çok şey...

Cumhuriyet Bayramı kutlaması için yola çıkanlar...
Hem iktidara hem Amerika’ya hem de yedi düvele hesaplarının çok yanlış olduğunu –taşa, sopaya, çirkinliğe, hukuk dışılığa asla müsaade etmeden– neşeli marşları ve sloganlarıyla bir daha gösterdiler.

Cumhuriyet bu meydanlardaki yüz binleri arkasında bulduğu müddetçe, hiçbirimiz için havada karada ölüm yok.”
NİHAT GENÇ

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

 • 'Duvarların Dışında'

  Yazar : Adalet Ağaoğlu

  Tür : Politika/Araştırma


  Devamı...
 • 'Açık ve Gizli Oturumlarda Lozan Tartışmaları'

  Yazar : Taha Akyol, Sefa Kaplan

  Tür : Politika/Araştırma


  Elinizdeki kitap, Kasım 1922’den Ağustos 1923’e kadar Lozan müzakereleri ve antlaşması üzerine TBMM’de yapılan açık ve gizli görüşmelerin, yapılan oylamaların ve çıkarılan kanunların tam metnini içeriyor.
  Devamı...
 • 'Obama Sendromu'

  Yazar : Tarık Ali

  Tür : Politika/Araştırma


  Tarık Ali'nin seçildiği ilk dönemine ait Obama'nın ve yönetiminin sicilini çıkardığı bu kitap, Obama'nın nasıl yanılsamalar yarattığını ve en başından itibaren ABD'nin kurulu düzeniyle nasıl bir uzlaşma iştahıyla politikasını düzenlediğini anlatıyor.
  Devamı...
 • 'Türkiye Dış Politikası'

  Yazar : Ali Balcı

  Tür : Politika/Araştırma


  Türkiye Dış Politikası - Ali Balcı Türkiye’nin dış politikası üzerine yazılan kitapların belki en önemli zaafı, bir dönemi...
  Devamı...
 • 'Kafesteki Türkiye'

  Yazar : Sibel Hürtaş

  Tür : Politika/Araştırma


  Kafesteki Türkiye - Hıristiyanlar Neden Öldürüldü ? - Sibel Hürtaş Zirve Yayınevi’nde çalışan üç kişi 18 Nisan 2007’de...
  Devamı...
 • 'İşgal Et'

  Yazar : Kolektif

  Tür : Politika/Araştırma


  İşgal Et - İtaatsizlik Üzerine Üç Tez - W. J. T. Mitchell, Bernard E. Harcourt, Michael Taussig Occupy hareketinin...
  Devamı...
 • 'Fransa’nın Yakındoğu Politikaları'

  Yazar : Yaşar Demir

  Tür : Politika/Araştırma


  Devamı...
 • 'Emperyalizmin Hayaletleri'

  Yazar : Ali Murat Özdemir

  Tür : Politika/Araştırma


  Elinizdeki kitap temel olarak Sovyet sonrası dönemin küresel dinamiklerini okumak için en uygun başlangıç noktasının uluslararası hukuk olduğu saptamasından hareketle, küreselleşen vahşetin ekonomi politiğini yapmaya çalışmıştır.
  Devamı...

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

 • 1960
 • 1961
 • 1962
 • 1963