scorecardresearch.com Vadideki Aslan ve Tüm Polisiye Kitapları Radikal Kitap'ta!
Vadideki Aslan

Vadideki Aslan

Yazar : Elizabeth Peters

Sayfa Sayısı : 389

Yayınevi : Oğlak Yayıncılık

Tür : Polisiye

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Nefes kesici bir andı. Bu tuhaf, dâhi ve acı çeken adamı nihayet anladığımı hissediyorum. Etkilenmiştim... hem de çok. Dudaklarım aralandı. Göğsüm inip kalkıyordu. Elim uzandı... Parmak uçlarımız birbirine daha yeni dokunmuştu ki, gürültü patırtılarla yerlerimizden sıçradık. Kapı hızla açılıp kapanınca perdeler dalgalandı. Kapıları böyle açan tek kişi tanıyordum! Elimi küt küt atan kalbime bastırdım. Gelen Emerson´du! Oydu! Ama ne halde! Saçı diken dikendi, en güzel gömleği harap olmuştu, yırtık bir yeni koluna parçalanmış bir zırh eldiveni gibi dolandı. Yüzünde kızarıklıklar vardı ve bir gözünün yarısı kapanmıştı. Sıyrılmış parmak eklemlerinden kan damlıyordu ve ellerinde birer kılıç tutuyordu. Hayatımda bu kadar etkileyici bir sahne görmemiştim! Kalbim patlayıp göğsümü parçalayacak sandım. ...Emerson hızla döndü. Kılıçlardan birini bırakarak kapıyı kapadı... sürgüyü takar takmaz kapı diğer taraftan yapılan vahşi saldırının etkisiyle sarsılmaya başladı. Sonra Emerson tekrar döndü. Dosdoğru bana baktı. "Amelia" diye haykırdı. "Üstüne bir şeyler giysene, Tanrı aşkına!" Peters, romantizmle macerayı mükemmel bir polisiyeye çevirmeyi çok iyi biliyor. Philadelphia Inquirer Elizabeth Peters´ın "Mısır polisiyeleri" dizisi, Amelia Peabody´nin Krallar Vadisi´nde nefes kesen yepyeni bir macerasıyla devam ediyor.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

 • 'Suikast'

  Yazar : Bora Akifoğlu

  Tür : Polisiye


  Suikast - Bora Akifoğlu Türkiye yeni bir polisiye yazarıyla tanışıyor… Bora Akifoğlu. Eğer polisiye türünden...
  Devamı...
 • 'Kastre'

  Yazar : Leigh Russell

  Tür : Polisiye


  Kastre - Leigh Russell Miles, cesedin sol şakağında, etrafı geniş bir morlukla çevrili derin bir kesiğe işaret etti. “Başının...
  Devamı...
 • 'Bataklığın Kayıp Tanrıları'

  Yazar : Elly Griffiths

  Tür : Polisiye


  Bataklığın Kayıp Tanrıları - Elly Griffiths Geçmiş ölmüştü, bunu biliyordu. Ama aynı zamanda geçmişin karşı konulmaz...
  Devamı...
 • 'Soğuk Bir Dokunuş'

  Yazar : Louise Penny

  Tür : Polisiye


  Soğuk Bir Dokunuş - Louise Penny “Olağanüstü bir cinayet, zeki bir dedektif, ürkütücü bir atmosfer…” The Times Kanada’nın...
  Devamı...
 • 'Şifacı'

  Yazar : Antti Tuomainen

  Tür : Polisiye


  Şifacı - Antti Tuomainen 2011 En İyi Fin Polisiye Roman Ödülü “Yılın en iyi...
  Devamı...
 • 'Hipnoz'

  Yazar : A.Emin Tolga

  Tür : Polisiye


  Hipnoz - A.Emin Tolga Bir başkomiser... Bir seri katil... Adrenalin yüklü bir polisiye... Baş Komiser...
  Devamı...
 • 'Polisiye Seti (5 kitap)'

  Yazar : Kolektif

  Tür : Polisiye


  PARAMPARÇAACIMASIZROMANOV KOMPLOSUGÜMÜŞ KUĞUAHLAKSIZLAR...
  Devamı...
 • 'Çıkış Yok'

  Yazar : Osman Aysu

  Tür : Polisiye


  Çıkış Yok - Osman Aysu Yıllardır gerilimin her kelimesini ustaca yazan Osman Aysu’dan okurlarının ayraç kullanmadan...
  Devamı...

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

 • 1960
 • 1961
 • 1962
 • 1963