scorecardresearch.com Tanık Olmadan ve Tüm Polisiye Kitapları Radikal Kitap'ta!
Tanık Olmadan

Tanık Olmadan

Yazar : Elızabeth George

Sayfa Sayısı : 576

Yayınevi : ERKO YAYINCILIK

Tür : Polisiye

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Büyüleyici ve sürükleyici gerilim söz konusu olduğunda, New York Times’ın çok satan yazarı Elizabeth George her zaman bunun hakkını verir. Wall Street Journal’ın belirttiği gibi, “ Bayan George serbest bir üslupla hepsinin üstesinden gelir.” Tanık Olmadan’da, Elizabeth George, kesinlikle okuyucularının dikkatini çekecek karmaşık, özenle araştırılmış ve okuyucuyu içine çeken hikâyede ustalığını göstermiş.
Müfettiş Thomas Lynley (polisiye izleyicileri Elizabeth George’u geçtiğimiz yıl TRT1’de yayımlanan Dedektif Lynley dizisinden tanırlar), uzun süredir birlikte çalıştığı, ateş gibi Barbara Havers ve yeni terfi etmiş melez Dedektif Winston Nkata ile birlikte ekip kurmuş ve meslek hayatının en önemli soruşturmasını üstlenmiştir. Scotland Yard, daha önceki cinayetlerin peşine düşmemelerinden dolayı yerleşmiş ırkçılık saldırılarını önlemek umuduyla, bu olayın araştırılması görevini Lynley ve ekibine verir.Yeni yetme bir oğlanın çıplak cesedi kesilip, ustaca bir mezarın üzerine yerleştirilmiş olarak bulununca, bunun bir seri katilin işi olduğunu polisin anlaması fazla uzun sürmez. Bu, son üç ayda dördüncü ama ilk beyaz kurbandır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

 • 'Shakespeare’in Sırrı'

  Yazar : Elise Broach

  Tür : Polisiye


  Shakespeare’in Sırrı - Elise Broach Kayıp Bir Elmas 500 Yıllık Bir Kolye Ve William Shakespeare Zamanına Uzanan...
  Devamı...
 • 'Kırılma Noktası'

  Yazar : C. J. BOX

  Tür : Polisiye


  Kırılma Noktası - C. J. BOX Fakat Breaking Point, Joe Pickett’ı ayak basılmamış diyarlara götürüyor. Şu soruyu sormalıyız...
  Devamı...
 • 'Agatha Christie Seti'

  Yazar : Agatha Christie

  Tür : Polisiye


  Agatha Christie Seti - Agatha Christie ...
  Devamı...
 • 'Ölümün Soğuk Sesi'

  Yazar : JANE CASEY

  Tür : Polisiye


  Ölümün Soğuk Sesi - JANE CASEY ON ALTI YIL ARAYLA KAYBOLAN İKİ ÇOCUK Sarah Finch küçük bir kızken, ağabeyi dışarıya...
  Devamı...
 • 'Kelebeklerin Göçü'

  Yazar : Ahmet Küçükkerniç

  Tür : Polisiye


  Kelebeklerin Göçü - Ahmet Küçükkerniç Mezarın başında, anne dediğim mezar taşıyla dertleşiyordum. “Tuhaf bir...
  Devamı...
 • 'Raydan Çıkanlar'

  Yazar : Michael Katz Krefeld

  Tür : Polisiye


  Raydan Çıkanlar - Michael Katz Krefeld ISKANDINAVYA’NIN PARLAYAN YENI YILDIZI MICHAEL KATZ KREFELD Bir çocuğun...
  Devamı...
 • 'Oyunbaz'

  Yazar : WULF DORN

  Tür : Polisiye


  Oyunbaz - Wulf Dorn Hep seni düşünüyorum, yakında sen de beni aklından çıkaramayacaksın… Psikiyatr Jan Forstner...
  Devamı...
 • 'Suflör'

  Yazar : Donato Carrisi

  Tür : Polisiye


  Suflör - Donato Carrisi Nasıl olduğunu öğrenseniz de faydasız Neden olduğunu anlasanız da önemsiz Kim olduğunu...
  Devamı...

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

 • 1960
 • 1961
 • 1962
 • 1963