scorecardresearch.com Şeytanın Saati ve Tüm Polisiye Kitapları Radikal Kitap'ta!
Şeytanın Saati

Şeytanın Saati

Yazar : Bernard OLLİé

Sayfa Sayısı : 416

Yayınevi : İNKILAP KİTAPEVİ

Tür : Polisiye

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Dehşet verici olağanüstü bu eser ABD-SSCB arasındaki yumuşak ilişkilerin altında yatan gerçeği ortaya çıkartıyor: Silahların en ölümcülü ''virüsler'' in hakimi olmak için gelişen korkunç bir yarıştır bu.
1992. iki süpergüç arasında yumuşamanın oluşturduğu süreçtir. Washington''da olduğu kadar, Moskova''da da genelkurmaylar, soğuk savaştan, nükleer tehdit dengesine kadar, pek de uzak sayılmayacak kavramları adeta unutmuşlardı.
... birden bire bütün bu kavramlar yeniden gündeme geldi.
Teröristlerin bir dizi suikast girişimi, Amerikan topraklarında ortalığa güçlü bir virüsü yayarak yüzlerce gühansız kişinin ölümüne neden oldu. Yarattığı pisliğin içinde bu felaket, ''Şeytan''ın Saati'' nin geldiği ve Kötülük Meleği''nin kurbanlarının kanını zehirlediği Ortaçağ''daki kara vebayı anımsatıyordu.
Bu barbarlığı, karanlıktan kim uyguluyordu? Suikastleri neden kimse üstlenmiyordu? Sorular Washington''da zihinleri kurcalıyordu. Dehşete düşmüş kamuoyunun baskısı altında Birleşik1 Devletler Başkanı tercihlerin en kötüsüyle karşı karşıyaydı: Sovyetler Birliği''ni suçlayacaktı. Savaş görüntüsü belirginleşiyordu.
''Berlin duvarı''ndan sonra ilk çarpıcı eser olarak bu roman gerçek olaylar üzerine kuruldu; bizler Kremlin''den New York''a, Baykal Gölü''nden Adirondack dağlarındaki Kızılderili yerleşim bölgelerine, Marakeş saraylarından Tokyo''nun iş merkezlerine gezdirip duruyor. Aşk, hastalığın seçilmiş kurbanı, genetikteki devrim, komünist ideolojilerin düşüşü gibi çağımız büyük sorunları da ''Şeytan Saati'''' nde çarpıcı bir hikaye halinde ustalıkla inceleniyor.
Girişim stratejisi uzmanları olan Bernard Ollié ve Guy Maynart''ı yakınlaştıran ortak bir tutku bulunuyor: Dört bin yıldan beri Çinli politikacıların ve generallerin gözde oyunu olan Go.
İki yazarın ortaklaşa meydana getirdikleri bu eserin kurgusunda Go''nun stratejik aydınlığı ve iki yıllık araştırmanın izleri kolaylıkla görülüyor.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963