scorecardresearch.com Oktav Timi ve Tüm Polisiye Kitapları Radikal Kitap'ta!
Oktav Timi

Oktav Timi

Yazar : Cengiz Abdullayev

Sayfa Sayısı : 228

Yayınevi : KAKNÜS YAYINLARI

Tür : Polisiye

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Akılalmaz Olaylara Karışmış Acımasız Bir Ölüm Timi

Doğrudan KGB Başkanına bağlı, özel eğitim almış 7 kişiden oluşan, ölüm makinesiydi Oktav Timi. Yukarıdan aldığı emirleri harfiyen yerine getirmek için bir an bile tereddüt etmiyordu.
Devlet adına hareket eden tim, bir gün Devlet Başkanı Boris Yeltsin’in yok edilmesi emrini alır. Bu görev Oktav Timi için oldukça zor bir görevdir. Çünkü söz konusu hedef tüm faaliyetlerini adına yaptıkları devletin başkanıdır.
Öte yandan, sayısız yasadışı operasyonlar yürütmüş, hatta Mısır Devlet Başkanı Enver Sedat’ın öldürülmesi olayına karışmış, sınır tanımayan bu ölüm timinin de bir sonunun olması gerekiyordu. Acaba Oktav Timi’nin ölüm fermanını kim imzalamıştı.
Uzun yıllar KGB’de kuratörlük yapmış olan Cengiz Abdullayev bu romanında yine tanık olduğu olaylardan yola çıkarak ajanların dünyasında neler olup bittiğini sürükleyici bir dille gözler önüne seriyor. Her ne kadar Abdullayev kitabın başında “Kitapta yazılanlar hiç bir şekilde kanıt olarak kullanılamaz” dese de anlatılanlar tamamen gerçek.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963