scorecardresearch.com Londra Bulvarı ve Tüm Polisiye Kitapları Radikal Kitap'ta!
Londra Bulvarı

Londra Bulvarı

Yazar : Ken Bruen

Sayfa Sayısı : 203

Yayınevi : SEL YAYINCILIK

Tür : Polisiye

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


LONDRA SOKAKLARINDA SUÇ VE CEZA

Karanlık suç romanlarının usta yazarı Ken Bruen, elden düşmeyecek bir romanla huzurlarınızda! Yüksek aksiyonu, akıcı anlatımı ve dozunda şiddetiyle Londra Bulvarı, eylül ayına damgasını vuracak kitaplardan biri.

Hiç hatırlamadığı ama işlediği söylenen bir suç yüzünden üç yıl hapiste yatan Mitchell, çıktığında beladan uzak durmaya çalışır. Ama onun gibi usta bir adama suç dünyasında her zaman ihtiyaç vardır. İlk zamanlar eski bir aktrisin yanında çalışarak “kanunlara saygılı” bir yaşam sürdürmeye çalışsa da geçmiş peşini bırakmaz. Londra sokaklarındaki karanlık işler, Mitchell’i gölge gibi takip eder.

Londra Bulvarı, ünlü senarist William Monahan’ın ilk yönetmenlik denemesi olarak sinemaya uyarlandı ve önümüzdeki aylarda vizyona girmiş olacak. Başrollerini Colin Farrell ile Keira Knightley’in paylaştığı filmin, kitabın ruhunu tamamıyla yansıttığı söyleniyor.

Ken Bruen sahneleri o kadar başarıyla kullanan bir yazar ki, Londra Bulvarı’nın son sayfasını çevirdiğinizde de kendinizi ışıkları henüz yanmış bir sinema salonunda gibi hissedeceksiniz.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963