scorecardresearch.com Kuzey Suları (ozsp) ve Tüm Polisiye Kitapları Radikal Kitap'ta!
Kuzey Suları (ozsp)

Kuzey Suları (ozsp)

Yazar : Mark Mills

Sayfa Sayısı : 462

Yayınevi : İNKILAP KİTAPEVİ

Tür : Polisiye

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Long Island''ın rüzgara açık sahillerine kondurulmuş küçük bir kasaba olan amagansett''te insanlar, atalarının nesiller boyunca uyduğu çağrıya kulak vererek, Atlantik''in tehlikeli sularında balıkçılık yapmışlardır.Beyaz göçmenlerin üç asır önce Montaukett Yerlileri''ni topraklarından kovaladığından beri pek bir şey değişmemiştir.Fakat,II.Dünya Savaşı''ndan yeni dönen,ikinci göbekten Bask göçmen Labarde ve yakın arkadaşı Rollo Kemp''in ağlarına, New York sosyetesinden güzel bir kızın ölüsü takılınca bu denge altüst olur.Kasabaya New York''tan yeni taşınan Şerif Yardımcısı Hollis,gerçeğin Amagansett''in sakinlerinin geçmişlerinde ve aile sırlarında yattığından şüphelenmektedir.Bu arada muammalarla dolu labarde de kendi soruşturmasını yürütür. Bu ürkütücü ve kışkırtıcı edebi polisiye,yaşam biçimleri kaybolmakta olan bir halkı,Avrupa''daki savaşla hızlanan tükenişlerini ve kendilerine oyun alanı arayan şehirli zengin yerleşimcilerin istilasını konu ediyor.
 • Radikal Blog Kullanıcı Avatarı
  26.04.2013 22:30
  ucalisan

  Vasatın biraz üzeri

  Amerikan film klişelerinden olan evine döndüğünde herşeyini kaybetmiş, kısmen kafayı yemiş, bir kaç kahramanlık, bir o kadar onur madalyası sahibi eski askerin adı bu sefer Conrad Labarde. Geçmişin hayaletleri ile uğraşan bu balıkçı Rambo'nun hayatı okyanus kıyısına vuran bir kadın cesedi ile yeni bir döneme giriyor. Okyanus balıkçılığı ile ilgili bir sürü terim ile dolu kitabın en büyük avantajı, çabuk okunması. Onun dışında erken tahmin edilebilen katil, klasik ikinci sınıf Amerikan filmi finali ile sıradan. Otobüs yolculukları, banka kuyrukları vs. için ideal.

  0

  YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963