scorecardresearch.com Karanlık Çukur ve Tüm Polisiye Kitapları Radikal Kitap'ta!
Karanlık Çukur

Karanlık Çukur

Yazar : John Connolly

Sayfa Sayısı : 488

Yayınevi : ALTIN BİLEK YAYINLARI

Tür : Polisiye

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


“John Connolly ÖLÜM SANATÇISI ile şaşırtıcı bir çıkış yakaladı. KARANLIK ÇUKUR da aynı derecede vahşilikte açık sözlü; ama sıkı ve şüphe dolu öyküyü saran masalların yankılandığı daha melankolik bir tonda anlatılmış. KARANLIK ÇUKUR en iyiler arasına girmeyi kesinlikle hak ediyor.”
Guardian

“Connolly''nin çağrışım yapan yazısı tuhaf bir biçimde şiirselliğe çok yakın.”
Independent

“Bu ikinci roman ÖLÜM SANATÇISI''ndan daha kurnazca ve karmaşık yazılmış. Connolly''nin lirik dili ve araya sokulmuş olan esrarlı metinleri James Lee Burke''ü andırıyor.”
Sunday Telegraph

“Zekice, şık, edebi ve iyi araştırılmış. Bu roman John Connolly''nin önde gelen cinayet romanı yazarlarımızdan biri olduğunu kanıtlıyor.”
Mail on Sunday

“Asil ve son derece iyi bir cinayet romanı.”
Sunday Tribune, Dublin

“KARANLIK ÇUKUR, içine karanlık esprilerin serpiştirildiği korkutucu, rahatsız edici ve zalim bir hikâye.”
Yorkshire Evening Press

“Atmosferik, zorlayıcı ve derinden üzücü. [KARANLIK ÇUKUR] yıldızı göklerde hüküm sürecek bir yazarın doğuşunun altını çiziyor.”
Manchester Metro

“Heyecanlı bir hikâye ve Parker çekici bir kahraman. Connolly bir melek gibi yazıyor… Şiddet aralıksız ve tüyler ürpertici derecede yaratıcı. Connolly canileri olağanüstü tasvir ediyor.”
Sunday Times

“Tüyler ürpertici bir yolculuğa hazır olun.”
Peterborough Evening Telegraph

“…Entrikalarla dolu ve büyüleyici bir öyküsü olan sinirleri alt üst eden psikolojik bir hikâye.”
Paisley Daily Express

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963