scorecardresearch.com Casus ve Tüm Polisiye Kitapları Radikal Kitap'ta!
Casus

Casus

Yazar : Osman Aysu

Sayfa Sayısı : 280

Yayınevi : SONSUZ KİTAP

Tür : Polisiye

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


“…Onu tanıyamamak sinsi bir korku gibi yüreğini kapladı. Aradan otuz sene geçmişti; zamanın yaratacağı değişiklik inkâr edilemeyecek kadar önemliydi. Onu KGB’nin sorgu odasındaki son hâliyle gözlerinin önünde canlandırdı. Beklediği kişi o tarihlerde gencecik bir görevliydi. İnce, zayıf ve sarışın. Ama tanıdığı en acımasız ve gaddar ajanlardan biriydi. Tam bir hafta kendisini sorgulayıp, işkence etmişti…”
Emekli ve yaşlı bir ajan: Samim Vardar. Teşkilat ondan bir şüpheliyi teşhis etmesini istiyor. Şüpheli, bir işkence tezgâhında ona hayatının en büyük kâbusunu yaşatan kişi olabilir.
Ve Samim Vardar, geçmişte yarım kalmış gibi görünen hesapların, bir gün tamamen kapanmak üzere insanın karşısına çıkabileceğinin gerçeğiyle yüzlefşiyor.
Osman Aysu’nun kıvrak kaleminden çıkan yeni bir maceranın eşiğindesiniz… Hazırsanız, satırların arasında keşfedilecek çok şey var…

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

 • 'Ölümüne Takip'

  Yazar : RC Bridgestock

  Tür : Polisiye


  Ölümüne Takip - RC Bridgestock Toplum gittikçe daha vahşi ve saygısız olsa da, Bir insanın hayatı ucuzlasa da, Cinayet...
  Devamı...
 • 'Amatörler'

  Yazar : Marcus Sakey

  Tür : Polisiye


  Amatörler - Marcus Sakey Şöyle düşünün. Bir cinayetle suçlanıyorsunuz ve şüpheli dört kişiden birisiniz. Önünüzdeki...
  Devamı...
 • 'Sherlock Holmes - Peder Brown'

  Yazar : Fulya Turhan

  Tür : Polisiye


  Sherlock Holmes - Peder Brown - Fulya Turhan Holmes hikâyelerindeki polis­ler, kendi geleneklerinin kurbanı olarak,...
  Devamı...
 • 'Süleyman'ın Kuyuları'

  Yazar : Hesna Onbaşı

  Tür : Polisiye


  Süleyman''ın Kuyuları - Hesna Onbaşı 19. yüzyıla gelirken ve 19. yüzyılın ilk  yarısında Osmanlı topraklarında ...
  Devamı...
 • 'Solak Leydi'

  Yazar : Nancy Springer

  Tür : Polisiye


  Solak Leydi - Nancy Springer “19. Yüzyıl sonlarında, Londra’da geçen hikâyede hem döneme ait özellikler hem de...
  Devamı...
 • 'Babil’i Düşlemek - Bir Özel Dedektiflik Romanı 1942 '

  Yazar : Richard Brautigan

  Tür : Polisiye


  Babil’i Düşlemek - Bir Özel Dedektiflik Romanı 1942 - Richard Brautigan Gerçekten’de bagajda ölü bir fahişenin...
  Devamı...
 • 'Suikast'

  Yazar : Bora Akifoğlu

  Tür : Polisiye


  Suikast - Bora Akifoğlu Türkiye yeni bir polisiye yazarıyla tanışıyor… Bora Akifoğlu. Eğer polisiye türünden...
  Devamı...
 • 'Kastre'

  Yazar : Leigh Russell

  Tür : Polisiye


  Kastre - Leigh Russell Miles, cesedin sol şakağında, etrafı geniş bir morlukla çevrili derin bir kesiğe işaret etti. “Başının...
  Devamı...

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

 • 1960
 • 1961
 • 1962
 • 1963