scorecardresearch.com Beni Kim Öldürdü ve Tüm Polisiye Kitapları Radikal Kitap'ta!
Beni Kim Öldürdü

Beni Kim Öldürdü

Yazar : Aziz Üstel

Sayfa Sayısı : 112

Yayınevi : DESTEK YAYINLARI

Tür : Polisiye

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


BENİ KİM ÖLDÜRDÜ...
Sen mi O mu Yoksa... Yoksa ben mi

Sopa gibiydi bacakları kız çocuğunun. Dizleri çıkık. Mavi çiçekli beyaz elbisesinin eteği dizlerini iki parmak üstünde bitiyordu. Ayakları çıplak parmakları çamura bulanmış sağ bacağının içinden aşağı doğru ince ince kan sızıyordu. Sol gözü morarmış alnı yarılmış kafatası kırılmış....Sislerin arasından ayaklarını sürüyerek ellerini iki yana açmış sendeliyordu.
Durdu birden. Fısıldadı BENİ KİM ÖLDÜRDÜ
Yanıt gelmeyince haykırdı bu kez BENİ KİM ÖLDÜRDÜ
Tırnakları kırılmış avuçları yırtılmış ellerini uzattı eller birer pençeye dönüştü. Sanki önünde duranın gırtlağına sarılıp hesap sormak istiyordu
KİM ÖLDÜRDÜ BENİ
Bu kız çocuğu Haliç kıyısına atılan ilk cesetti... Diğerleri birbiri ardına deniz kıyısına fırlatılıp atılacaktı...
Kitaplar vardır bitse de kurtulsam diye zorla okursun...
Kitaplar vardır son sayfasını çevirmeden bir köşeye bırakırsın...
Ve Beni Kim Öldürdü gibi kitaplar vardır bitmesin diye diye sayfaları çevirir dayanamaz bir solukta okur bitirir ve etkisinden uzun süre kurtulamazsın

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963