scorecardresearch.com Ruh Gerçekten Var Mı ? ve Tüm Parapsikoloji Kitapları Radikal Kitap'ta!
Ruh Gerçekten Var Mı ?

Ruh Gerçekten Var Mı ?

Yazar : Mary Roach

Sayfa Sayısı : 280

Yayınevi : YAKAMOZ YAYINLARI

Tür : Parapsikoloji

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


MARY ROACH
“Kadavra”nın yazarından
Ruhun varlıĞını arayan ve arafltıranların tarihsel serüveni
Öldükten sonra ne olacak?
Işlıklar sönecek ve milyon yıllık bir uykuya mı dalaca¤ız,
yoksa kiflili¤imizin bir kısmı, benli¤imiz, varlı¤ını sürdürecek mi?
Gidece¤imiz yerde bütün gün ne yapaca¤ız?
Orada dizüstü bilgisayarımızın
fiflini takabilece¤imiz bir priz var mıdır acaba?
Mary Roach, bu soruların yanıtını bulabilmek amacıyla; geçmiflten günümüze dek ölümden sonra yaflamın oldu¤unu kanıtlamaya (ya da çürütmeye) çalıflan, ruhun pefline düflen bilim adamlarından dolandırıcılara, mühendislerden medyumlara kadar pek çok kifliye danıflıyor. Ve sizleri; zaman zaman dehflete, zaman zamansa kahkahalara bo¤acak inanılmaz, garip arafltırmalarla karflı karflıya bırakıyor. Kısaca bu kitap; bir ruhun ve öte dünyanın varlı¤ına inanmak isteyen, ancak din kitaplarında anlatılanları ezbere kabullenmekte güçlük çekenlere yönelik bir kitaptır. ‹nsano¤lunun zihnini en çok yoran, ancak cevap bulunamayan o soruya yönelik e¤lenceli, gelifligüzel ve tamamen dünyevi bir saldırıdır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963