scorecardresearch.com Bebeğimdi Meleğim Oldu ve Tüm Parapsikoloji Kitapları Radikal Kitap'ta!
Bebeğimdi Meleğim Oldu

Bebeğimdi Meleğim Oldu

Yazar : Gül Yalçınkaya

Sayfa Sayısı : 197

Yayınevi : SINIR ÖTESİ YAYINLARI

Tür : Parapsikoloji

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


BİRÇOK CİDDİ ARAŞTIRMACININ İNCELEME KONUSU OLAN “ÖLÜMDEN SONRA YAŞAM”IN KANITLARINI, YAŞANMIŞ VE DUYGU DOLU BİR ÖYKÜNÜN İÇİNDE OKUYACAKSINIZ. Hangi öykü anne ile çocuğunun arasıda yaşananlardan daha yüce duyguları içinde barındırabilir ki? Duyduğunuz hangi hikâye annenin çocuğuna duyduğu sevgiyi tarif edebilmiştir? Ya da çocuğun “anneciğim” diyerek sarılışı hangi kelimelerle ifade edilebilir? Bu hikâye, bir bebeğin özlemle ve sevgi dolu beklenişiyle başlıyor… Ancak bu özlem ve sevgi hiç bitmiyor… Bir ölüm, yeni başlangıçlara kapı açıyor… Yaşamımız içinde öyle iki kavram vardır ki, bunlar hiç birimizin karşı koyamadığı iki büyük gerçektir. Bunlardan biri “Doğum” diğeri ise “Ölüm”dür… Bu iki gerçek arasında yaşanansa hayattır, şu an için belirsizdir ve anlaşılması biraz güçtür. BİR ANNE İLE OĞLUNUN ÖLÜMDEN SONRA DA DEVAM EDEN SEVGİ BAĞININ GERÇEK ÖYKÜSÜ

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963