scorecardresearch.com Uygulamalı Alıştırmalı Satranç Öğreniyorum ve Tüm Oyunlar Kitapları Radikal Kitap'ta!
Uygulamalı Alıştırmalı Satranç Öğreniyorum

Uygulamalı Alıştırmalı Satranç Öğreniyorum

Yazar : Fatma Yılmaz

Sayfa Sayısı : 184

Yayınevi : YILDIRIM YAYINLARI

Tür : Oyunlar

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Bilimsel çalışmalar göstermiştir ki; ‘En iyi eğitim, yaparak, yaşayarak olandır.’ diye düşünen, bu düşünceye inanan yazarımız Fatma Yılmaz deneyimlerini ve bilgi birikimini kendine özgü bir anlatımla bu eserde toplamıştır. Satranca ilgi duyan, yeni öğrenecek çocuklarımızı yüreklendirecek, onları motive edecek, satranç antrenörü ve hakemi olarak değil bir abla, bir anne şefkati ile yönlendirecek, kısa sürede sportmen bir satranççı yetiştirilmesine kapı açacaktır.

Akıcı bir dil ve sürükleyici bir anlatım, basitten zora yönlenmiş eğitim metodu ile süreci zorlamadan, ilgiyi koparmadan çocuğu mutlu ederek sonuca ulaştıran bir ustanın eseridir. Kitapta çok miktarda tablo ve renkli resim kullanılarak görselliğe önem verilmiştir. Çocuğa 35 derste Temel Satranç eğitimini ve genel kuralları vererek, düşüncelerini tahtaya yansıtabilecek ve onu, oyun oynayabilecek düzeye getirmektedir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963