scorecardresearch.com The Guardian ( Sudoku ) ve Tüm Oyunlar Kitapları Radikal Kitap'ta!
The Guardian ( Sudoku )

The Guardian ( Sudoku )

Sayfa Sayısı : 136

Yayınevi : NEDEN KİTAP

Tür : Oyunlar

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Kitaptaki 100 orijinal bulmaca Sudoku''nun Japon ustaları tarafından yaratıldı. Daha önce hiç yayınlanmamış bu akıl zorlayıcı bulmacalar kolaydan zora doğru yerleştirildi.
 • İngiltere''nin en saygın gazetelerinden The Guardian''ın yayınladığı Sudoku bulmacalarının oldukça iyi bir derlemesinden oluşan kitap, aynı gazetedeki köşe yazılarıyla tanınan Tim Dowling''in giriş yazısıyla sunuluyor. Tim Dowling Sudoku''nun hayatını nasıl ele geçirdiğini esprili bir dille anlatıyor, kişisel deneyimlerinden yola çıkarak bulmacayı daha rahat çözmek için ipuçları veriyor:
 • Yöntemli bir şekilde başlayın. Önce bütün birleri, sonra ikileri, sonra üçleri, sonra dörtleri kontrol edin. Aradığınız sayıyı yerleştirebileceğiniz tek bir karesi olan kutuyu bulana kadar, kaleminizi sıra ve sütunların üzerini kapatmak için kullanın. Gerekirse iki hatta üç kalem kullanın.
 • Tükenmez kalem kullanın. Kurşunkalem kullanırsanız yazdığınız şeyi silebilirsiniz, ama bu, sandığınızın aksine, işinizi kolaylaştırmayabilir. Doğru olduğundan emin olmadığınız sürece sayıyı kareye yerleştirmeyin; zaten mürekkep gereğinden fazla kibirli davranmanızı engelleyecektir. Kurşun kalem kullanırsanız, yazdığınız küçücük notların yanlışlıkla ve siz farkında olmadan silinmesi tehlikesi doğar.
 • Önce bulmacayı çözdünüz sanıp sonra birkaç sayının yanlış olduğunu anlayınca moralinizi bozmayın. Bulmacalar tam da bunun için yapılır. Tekrar önce birleri, sonra ikileri, üçleri vs kontrol etmeye başlayın. Bir sonraki adımda yapacağınız işin ne olduğunu bulmanız çok uzun sürmez, biraz sabırlı olun yeter.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963