scorecardresearch.com Kakuro ve Tüm Oyunlar Kitapları Radikal Kitap'ta!
Kakuro

Kakuro

Yazar : Kolektif

Sayfa Sayısı : 128

Yayınevi : AKIL OYUNLARI KİTAPLIĞI

Tür : Oyunlar

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


12+ yaş Grubu için uygundur.

İlk olarak 1966''da ABD''deki Dell Dergileri''nde yayınlanan Kakuro soruları, Dünya Zekâ Oyunları Şampiyonaları''nın değişmez soru türlerindendir ve "Toplamaca" adıyla 2003 yılından bu yana Akıl Oyunları Dergisi''nde de yayınlanmaktadır.

Akıl Oyunları Kitaplığı''ndan çıkan üç yeni kitaptan biri olan Kakuro - 1; çok kolaydan çok zora 120 soruyla; hem keyifli vakit geçirmek, hem de beyin alıştırması yapmak isteyenler için mükemmel bir kitap.

Her sene Dünya Zekâ Olimpiyatları''nda ülkemizi temsil eden Türk Beyin Takımı ve Türk Sudoku Takımı''nın seçmelerini yapan Akıl Oyunları Yayıncılık, Dünya Zekâ Oyunları Federasyonu''nun Türkiye resmi temsilcisidir. Kakuro - 1''in derleyenleri Ferhat Çalapkulu ve Kamer Alyanakyan, 1996 Dünya Zekâ Oyunları Şampiyonası''nda Dünya 3''üncüsü olan Türk Beyin Takımı''nın iki üyesidir. Kamer Alyanakyan, Dünya Zekâ Oyunları Şampiyonası''na, başladığı 1992 yılından 2005''e kadar 14 yıl kesintisiz yarışmacı olarak katılan tek kişidir. 2007 Dünya Zekâ Şampiyonası''nda Türk Beyin Takımı''nın kaptanlığını da Ferhat Çalapkulu yapmaktadır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963