scorecardresearch.com Kakuro 1 / Yaponya'dan Yepyeni Bir Oyun ve Tüm Oyunlar Kitapları Radikal Kitap'ta!
Kakuro 1 / Yaponya'dan Yepyeni Bir Oyun

Kakuro 1 / Yaponya'dan Yepyeni Bir Oyun

Sayfa Sayısı : 60

Yayınevi : SÖZ YAYIN

Tür : Oyunlar

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Kare Karalamaca ve Su Doku’dan sonra şimdi de Kakuro tüm dünya ile birlikte Türkiye’de de büyükler kadar çocukların da zevkle oynadığı zeka geliştirici – hatta, Alzheimer hastalığını önleyici – oyunlar arasındaki yerini aldı. “Bu üç oyunu, 1994’te Türkiye’ye getirmiştim. Onları oynayagelen çocuk genç yaşlı, ev kadını, emekli, yönetici, sanatçı, işçi, memur tüm kadın ve erkek oyun-severlere sonsuz teşekkürler sunarken aldığım zevk, bu üç oyunu oynarken aldığım zevke nice zevkler katmaktadır.Bilmenizi istedim.” Türk Beyin Takımı Onursal Kaptanı Pedago-Yazar Nevzat Erkmen “Zeka Oyunlarını, Türkiye’nin düşünen bir Türkiye olduğunu, özgürce düşünmenin ülkemizde bir yaşam biçimi haline geldiğini ve düşünen insanlarımızın bu düşüncelerini geliştirerek, zekalarının insanlığa katkıda bulunabilecekleri bir düzeye geldiğini gösteren önemli bir platform olarak görüyorum.” Kültür eski Bakanı Fikri Sağlar’ın 7 Eylül 1993 tarihli mektubundan
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963