scorecardresearch.com Babanızı Satrançta Nasıl Yenebilirsiniz? ve Tüm Oyunlar Kitapları Radikal Kitap'ta!
Babanızı Satrançta Nasıl Yenebilirsiniz?

Babanızı Satrançta Nasıl Yenebilirsiniz?

Yazar : Murray Chandler

Sayfa Sayısı : 128

Yayınevi : NOKTA YAYINLARI

Tür : Oyunlar

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


SATRANCIN BÜTÜN İNCELİKLERİNİ ÇOCUKLARINIZ BU KİTAPTA ÖĞRENECEK

Bu satranç kitabı herkes için. Sekizinden seksenine. Yeni başlayanından ustasına. Anlaşılır ve kolay izlenebilir bir formatta, güçlü bir rakibin ustaca manevralarla nasıl alt edilebileceği anlatılıyor(bir arkadaşın, kulüp oyuncusunun, babanın). Gerçek oyunlardan alınan hoş ve öğretici pozisyonlarla 50 ölümcül mat oyununu izleyebileceksiniz.

Yeni başlayanlar, şahı sıkıştırma hamlelerini izleyerek, hücumlarını, kombinasyonlarını düzenleyebilecek, feda hamlelerini anlayabilecek , taktik yeteneklerini geliştirebileceklerdir.

İleri oyuncular bu hamlelerin çoğunu yeniden anımsayacaktır. Ancak bu yeni bir sınıflandırma içersinde olmaktadır. Uzmanlar hamle sıralamalarını bilmenin başarıda çok önemli olduğunu kabul etmektedirler. Bu kitap bu konuda yardımcı olmaktadır.

Bu kitabı okumak hem eğlenceli olacak, hem de gelişiminize yararı dokunacak hamleleri anımsayacak veya öğreneceksiniz.

Bu kitabın yazarı olan üyük Usta Murray Chandler Kadet 1976 Dünya şampiyonasında ikinci olurken yarışmayı Kasparov’un önünde tamamlamıştı.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963