scorecardresearch.com Zirzop Masallar ve Tüm Öykü Kitapları Radikal Kitap'ta!
Zirzop Masallar

Zirzop Masallar

Yazar : Cihan Demirci

Sayfa Sayısı : 96

Yayınevi : BULUT YAYINLARI

Tür : Öykü

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Son yillarda çocuklara yönelik kitaplarinin sayisini giderek artiran mizah edebiyatimizin özgün kalemi Cihan Demirci, bu kez bir masal kitabiyla geliyor karsiniza... Masal tarihinin önemli ismi Ezop’un Masallarini duymussunuzdur belki ama bu kitaptaki 22 masal Ezop’a göre epeyce Zirzop!.. Bunlar bir mizahçinin kaleminden çikmis “ZIRZOP MASALLAR” ne de olsa... Zirzoplar, çünkü bugünün hiperaktif çocuklarina seslenen zamane masallari bunlar... Sahi, Zirzop’un sözlükteki karsiligi: simarik, aklina eseni yapan kisi... Biz simariktan çok “aklina eseni yapan kisi” tanimlamasini daha uygun gördük dogrusu. Sevgili çocuklar ve içindeki çocugu hep saklayan büyükler; bu kitapta birbirinden zirzop masallar yer aliyor. Cihan Demirci onlari yazarken keyif aldigini söylüyor, umariz sizler de okurken ayni keyfi alirsiniz. Umariz hayal dünyanizin içinde onlardan da bir kaçinin izi kalir. Tabii her ne kadar “zirzop” filan olsa da, bizim masallarimiz “Zirzop Masal Der ki” seklinde bir kissadan hisseyle bitiyor... Bunu da belirtmekte de yarar var hani. Eeee bu kadar laf yeter, simdi sira Zirzop masallarda... O halde evvel zaman, bu zaman içinde olsun ve tez baslasin bakalim bizim; ZIRZOP MASALLAR!..”
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963