scorecardresearch.com Tavuk Suyuna Çorba Her Zaman Ayakta Kalmayı Başaranların Yüreğinizi Isıtacak Öyküler ve Tüm Öykü Kitapları Radikal Kitap'ta!
Tavuk Suyuna Çorba Her Zaman Ayakta Kalmayı Başaranların Yüreğinizi Isıtacak Öyküler

Tavuk Suyuna Çorba Her Zaman Ayakta Kalmayı Başaranların Yüreğinizi Isıtacak Öyküler

Yazar : Jack Canfield

Sayfa Sayısı : 318

Yayınevi : HYB Yayınevi

Tür : Öykü

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • "Kusursuz bir kitap. Yaşamdaki hiçbir engelin güçlü bir karakter, kahraman bir yürek ve her an harekete geçebilecek bir espri yeteneği karşısında ayakta kalamayacağını çok güzel dile getiriyor." - Eunice Shriver-
 • Yaşamda hepimizin önüne engeller çıkar. Bunların kimi yalnızca tökezlememize neden olur, hemen toparlanır, yeniden yürümeye başlarız. Kimileriyse kapkara bulutlar gibi üzerimizde gezinir. O zaman en yüreklilerimiz bile sığınacak bir yer arar kendine. Bu güçlüklerle başaçıkma yöntemlerimizdir yaşam çizgimizi belirleyen işte. Ya korku ve öfkeyle yaşarız ya da her şeyi kabullenir, her şeye karşın yaşamdan zevk alırız.
 • Tavuk Suyuna Çorba - Her Zaman Ayakta Kalmayı Başaranların Yüreğinizi Isıtacak Öyküleri, ister duygusal ya da parasal bir kayıp, ister bir hastalığa karşı verilen savaş ya da en büyük düşün gerçekleşmesinde yaşanan iniş çıkışlar olsun, zor zamanlar geçiren herkesi yüreklendirecektir.
 • Sizler tarafından yazılan bu öykülerin her biri zorlukların üstesinden gelip kazanılan başarıları vurguluyor, yaşanan sıkıntı ne denli büyük olursa olsun, başkalarının da benzer güçlükler yaşadığını, gücünü yenilediğini, yaşamı takdir ettiğini gösteriyor.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963