scorecardresearch.com Tavuk Suyuna Çorba - Babaların Yüreğini Isıtacak Öyküler ve Tüm Öykü Kitapları Radikal Kitap'ta!
Tavuk Suyuna Çorba - Babaların Yüreğini Isıtacak Öyküler

Tavuk Suyuna Çorba - Babaların Yüreğini Isıtacak Öyküler

Sayfa Sayısı : 289

Yayınevi : HYB Yayınevi

Tür : Öykü

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


İster yeni doğmuş bir bebeğin de bir futbol topu gibi tutulabileceğini keşfetmiş çiçeği burnunda bir baba, ister her konuda bilgece önerileri olan deneyimli bir büyükbaba olun, bu kitaptaki babalarla ilgili gerçek öyküler sizi hem eğlendirecek, hem de size esin verecektir.

Kimi erkekler, bekar babalar ya da üvey babalar olarak yolculuklarını sürdürürken, kimileri de bu yolculukta zorlu engellerle karşılaşsa da, her baba, babalık yolculuğundan sayısız sevinç ve keder yaşar.

Bir kısmı ünlü babalar, bir kısmı kapı komşumuz tarafından yazılan öyküler, zaman zaman dile getirilmesi zor duygularla yüklüdür: Yeni bebeğinizin sizin korumanıza ve desteğinize gereksinim duyduğunu farketmenin yarattığı korku; ergenlik dönemindeki asi çocuğunuzun olgun bir erişkin oluşunu izlemenin verdiği gurur; sevdiğiniz bir ebeveyni yitirmenin hüznü; çocuklarınızla özel anlar paylaşmanın neşesi. Kitapta, Baba Olmak Üzerine, Babaların Bilgeliği Üzerine, Özel Anlar, Engelleri Aşmak Üzerine ve Spor Etkinlikleri, Tatiller ve Daha Başka Maceralar Üzerine adlı bölümler bulunmaktadır.

İster çiçeği burnunda bir baba, ister babalık konusunda deneyimli bir profesyonel olun, bu kitap sizi güldürecek, size esin verecek ve babalık yolculuğunuzda hiçbir zaman yalnız olmadığınızı anımsatacak.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

 • 'Yakası Kürklü Yeşil Parka '

  Yazar : Süreyya Köle

  Tür : Öykü


  Yakası Kürklü Yeşil Parka - Süreyya Köle “Şimdi düşünüyorsun da, çocuklarına değer vermedikleri, karılarını dövdükleri...
  Devamı...
 • 'Pause Anıtı'

  Yazar : İsahag Uygar Eskiciyan

  Tür : Öykü


  Muzip Eskiciyan’ı okuyun, size iğne batıracaksa da kendisi çuvaldız ülkesinde, bilginiz olsun!
  Devamı...
 • 'Eski Evin Kadınları '

  Yazar : Göksu

  Tür : Öykü


  Eski Evin Kadınları - Göksu "sizin temsil ettiğiniz dünya korkutuyor beni oysa hala hayal kurabilen insanlar, gençler,...
  Devamı...
 • 'Yoldaşını Öldürmek'

  Yazar : Aytekin Yılmaz

  Tür : Öykü


  Yoldaşını Öldürmek - Aytekin Yılmaz Parti disiplinini çiğnediği, ajan olduğu, örgüte ihanet ettiği gerekçesiyle pek...
  Devamı...
 • 'Zifir'

  Yazar : Bülent Yıldız

  Tür : Öykü


  Zifir - Bülent Yıldız Saf ve katıksız susuyorum. Kimseye değil kendime susuyorum. O kadar içiyorum ama aklıma sana...
  Devamı...
 • 'Köroğlu'

  Yazar : Refik Durbaş

  Tür : Öykü


  Köroğlu - Refik Durbaş “Köroğlu elinde sazı dağa taşa; gece yatağında yatanın rüyasına, gündüz harmanında güneşin ışığını...
  Devamı...
 • 'Leyla İle Mecnun'

  Yazar : TURGAY FİŞEKÇİ

  Tür : Öykü


  Leyla İle Mecnun - Turgay Fişekçi “Olgunlaşmayı başarabilmiş insanlar bilir ki aşk ve güzellik ikiz kardeştirler....
  Devamı...
 • 'Bağdat Caddesi Güzeli'

  Yazar : Ender Aksu

  Tür : Öykü


  Bağdat Caddesi Güzeli - Ender Aksu Sevgili özgüvenim!  Lütfen evine dön.  Seni çok özledim.  Söz veriyorum,  bir...
  Devamı...

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

 • 1960
 • 1961
 • 1962
 • 1963