scorecardresearch.com Tavşan Faktörü ve Tüm Öykü Kitapları Radikal Kitap'ta!
Tavşan Faktörü

Tavşan Faktörü

Yazar : Leslie Householder

Sayfa Sayısı : 168

Yayınevi : BOUTIQUE

Tür : Öykü

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


En büyük düşünüze esin kaynağı olacak bir öykü…
Goodman’lerin parasal sorunlar içinde çaresiz kaldığı bir anda Felicity yanlış davranarak ailesini geçindiremediği için Richard’ı paylar. Yenik düşmüş Richard evlerinin arkasındaki ormanda girip gözden kaybolunca Felicity’nin yüreğine bir şüphe kurdu girer ve kocasının hayatına son verebileceğinden korkmaya başlar. Suçluluk duygusuna kapılarak bir yandan deli gibi kocasını ararken bir yandan da hissettiği endişe ile başa çıkmaya ve küçük Matthew’yu olası bir trajediden uzak tutmaya çalışır. Hayret verici ve cesaret isteyen bir yolculuğa çıkmış olan Richard ise bulabileceği en iyi danışmanı keşfeder: içindeki kendi sesini. Nereye gitmektedir ve onu bulmadan önce Felicity’nin ne yapması gerekmektedir? Esin perisinin sesinin ötesindeki gizemi Richard ile birlikte çözün ve kendi içinizdeki sesin ne kadar güvenilir, ne kadar hünerli olduğunu öğrenin.
“Bu kitap amaç belirlemenin gücüne inanmanız gerektiğini gösteriyor… verdiği etkileyici dersler ilginç, esin veren bir öyküyle yoğrulmuştur. Leslie benim öğrettiklerimi yaşıyor.”
Dr. Stephen R. Covey
“Leslie’nin öyküsü eşsiz ve yaratıcı bir biçimde okuyucuyu gittikçe yükselen bilinçlilik basamaklarından çıkaracak ve ona olağanüstü kendine güven kazandıracak bir eser. Daha da önemlisi, artık yaşamlarını arzu ettikleri herhangi bir şekilde değiştirebilme yeteneğine sahip olacaklar… Size aileniz ve dostlarınız için bu kitaptan çok sayıda almanızı kesinlikle öneririm.”Bob Proctor

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963