scorecardresearch.com Tanrı’nın Oyuncakları ve Tüm Öykü Kitapları Radikal Kitap'ta!
Tanrı’nın Oyuncakları

Tanrı’nın Oyuncakları

Yazar : HALİL İBRAHİM AY

Sayfa Sayısı : 334

Yayınevi : KİTAPLIK YAYINEVİ

Tür : Öykü

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Atalarımız dinsel davranış ve düşünüş şekillerini
hangi toplumsal koşullar altında kabul etmek zorunda kaldı?
O dini ritüellerin kökenleri neydi ve nesilden nesile aktarılarak bugünlere nasıl ulaştı?
Binlerce yıl öncesinde kılıç zoruyla dayatılan dinler, toplum yöneticilerinin güçlerine güç katarken, insanlığı düşünsel anlamda nereye getirdi?
İnsanlık akılla açıklanamayan kavramlara boyun eğerek kendisini ne kadar kurtardı?
Onları kabul etmeyen çok az sayıdakiler benimsedikleri bilimsel akıl yolunda
insanlığa ne kadar yararlı oldu?
Belki de insanlar binlerce yıldan beri Tanrı''nın elinde oraya buraya çekiştirilen birer oyuncak olageldiler. Ne dersiniz?
Bu soruların yanıtları kuşku yoktur ki önyargısız ve tarafsız bir tutumla yine onların oluşturduğu tarihte aranmalıdır.
Sömürülmesine susup köle olmaya devam mı etmeli insan, yoksa daha da aydınlanarak o yükü atmalı mı sırtından?


Halil İbrahim Ay, Tanrı’nın Oyuncakları’nda Tanrı sorgulamalarının sonuna ulaşıyor.
Gerçekten tüm okurların kafalarını ilkin alabildiğine karıştırıyor. Lakin, çok geçmeden bu karışıklığı tuhaf bir intizama dönüştürerek ferahlık sunuyor.
Tanrı’nın Oyuncakları’nı okumak bile başlıbaşına gizemli bir serüven.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963