scorecardresearch.com Suçsuz ve Tüm Öykü Kitapları Radikal Kitap'ta!
Suçsuz

Suçsuz

Yazar : Musa Dinç

Sayfa Sayısı : 120

Yayınevi : ARI SANAT YAYINLARI

Tür : Öykü

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Ne Dediler... Öyküler akıcı ve iğneleyici, imgelemeler güçlü, yerinde ve za-manında ironi. Yazarımızın üslubu kadar, dünyaya bakış açısı da çağdaş, asla gericiliğe ve haksızlığa taviz vermiyor, aydınca bir tu-tum sergiliyor. Temel dinamik noktası hümanizm. İbrahim Evirgen Yazarı olduğun eserleri okuyunca; “zaman zaman güldüm, za-man zaman düşündüm, zaman zaman da hüzünlendim.” Tüm bu duyguları yaşarken âdeta vücudumun derinliklerinde dalgalanma-lar hissettim. Bu dalgalanmalar heyecan olsa gerek. Eserlerin ger-çekten okuyucusuna heyecan veriyor. Bu nedenle, okuyunca bir so-lukta bitiveriyor. Yaşamı ve insanları iyi gözleyerek ve iyi analiz ederek yazmış olduğun eserler; insanı önce “motivasyona ve okumaya” sonra da eğitilmeye sürüklüyor. Eserlerin karanlıkta insanlara yol gösteren projektör kadar aydınlık. Dr. Mehmet Özden “SuÇsuz’la düzineyi geçti.” Sağlıkçı, eğitimci yazar arkadaşım Musa Dinç ile birkaç yıl önce tanıştım. Nerede mi? İstanbul’da TYS’nin genel kurulunda ve yan yana oturduğumuz koltuklarda. Sonrasında iletişim sürdü. Dayanç, istenç ve dopdolu kültür anıtı. O’nu tanımam benim için apayrı bir şans ve kazanç oldu. Yapıt, okunası öykülerle bezenik. Öteki kitaplarına da özgün adlar olan sözcükler, özenle seçilmiş her biri dinç kafanın ürün-leri... Yazınımıza kazandırdığı bu güzel yapıtı için yürekten kutlu-yor, başarılarının artarak, sürmesini diliyorum. Muhsin DURUCAN Onun öykülerindeki mizah, Amerikanvari sulu şaka cinsinden değil, televizyonlardaki televolelerden hiç değil. Cıvık mı cıvık sonradan seslendirilen gülmece şeklindeki soğuk kahkahalardan hiç değil. Gülerken gözyaşlarınızı içinize akıttığınız öykülerdendir. Anadolu insanının içinden geçenlerden yola çıkılmıştır. Arslan BAYIR

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963