scorecardresearch.com Sonsuz Okyanus / Amerika Yılları / 1980 -1987 ve Tüm Öykü Kitapları Radikal Kitap'ta!
Sonsuz Okyanus / Amerika Yılları / 1980 -1987

Sonsuz Okyanus / Amerika Yılları / 1980 -1987

Yazar : Bedri Baykam

Sayfa Sayısı : 707

Yayınevi : PİRAMİD FİLM PRODÜKSİYON YAPIMCILIK

Tür : Öykü

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • "Sonsuz Okyanus" ise, Baykam''ın Amerika''da, California''da yaşadığı yılları, aynı dönemde New York, Paris, İstanbul, Ankara hattı üzerinde açtığı sergileri, özel ve “çok özel” hayatını ve gelişen düşünce ortamını kapsamlı bir şekilde anlatıyor.
 • Baykam 800 dolarla Amerika''ya sevdiği kız uğruna nasıl taşındı?
 • Nükhet Duru ile yaşadığı gizli ilişkiyi nasıl gizli tutmayı başardılar?
 • Baykam parasızlıktan aç kalıp oturduğu evlerden sırayla atılırken, en önemli yapıtlarını nasıl ortaya çıkardı?
 • Yeni Dışavurumculuk akımının dünyada ilk ortaya çıkışında bir Türk sanatçı nasıl yer aldı?
 • Sanatçının baş döndürücü bir hızda gelişen aşk ve gündelik ilişkiler trafiği “çok özel” hayatında ne sorunlar yarattı?
 • Beş dolara bile büyük para diye bakan ve resmen aç gezen Baykam, birkaç yıl sonra 80''lerin ortasında New York''ta nasıl 10.000 dolara resimleri satılan bir sanatçı haline geldi?
 • Türkiye''de çağdaş sanat devrimi, dev tualler ve 3000 kişinin geldiği sansasyonel açılışları Baykam nasıl kotardı?
 • Bedri Baykam 1987''de Türkiye''ye döner dönmez siyasete nasıl adım attı, hangi polemiklerle boğuştu?
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963