scorecardresearch.com Sınavcı ve Tüm Öykü Kitapları Radikal Kitap'ta!
Sınavcı

Sınavcı

Yazar : Eren Yanık

Sayfa Sayısı : 80

Yayınevi : BULUT YAYINLARI

Tür : Öykü

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Türkiye’nin en yeni ve en genç yazari ile karsi karsiyayiz. Adi: Eren Yanik. On alti yasinda. Robert Koleji ikinci sinifta. Bu noktaya gelinceye kadar, öteki çocuklar gibi bitmez tükenmez bir sinav maratonundan geçti. Dershanelere gitti, test kitaplari devirdi... O’nun, daha bu yasta yasadiklari, pismis tavugun basina gelmedi! Tipki bütün yasitlari gibi.Ancak Eren Yanik’in, arkadaslarindan ayrilan bir yani var: Yazarlik yetenegi! Küçük yaslarindan beri yasadiklarini, toplumun ona dayattiklarini, egitim – ögretim diye kendisine sunulan elestirel bir açidan kaleme almis! Yalnizca yazmakla, elestirmekle de kalmamis, aklina ve mantigina ters gelen uygulamalari, yöntemleri, tavirlari, davranislari ince bir mizah duygusuyla tefe koymus! Eren Yanik’in kitabini mutlaka okuyun! Ögrenciler, ögretmenler, anneler, babalar, anne-baba adaylari, egitimciler, egitimcilik iddiasinda olanlar, bilim adamlari, devlet adamlari, siyasetçiler...Kim olursaniz olun, on alti yasinda, basindan geçenleri yazma . yayimlama, kamuoyuna sunma cesareti gösteren Eren Yanik’in kitabina ilgisiz kalmayin! Ondan hepimizin ögrenecekleri var. Okuyun ve genç bir yazarin mustucusu olan kaynagi elinizin altinda tutun.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963