scorecardresearch.com Sen Evde Yoktun ve Tüm Öykü Kitapları Radikal Kitap'ta!
Sen Evde Yoktun

Sen Evde Yoktun

Yazar : Özge Hatunoğlu

Sayfa Sayısı : 140

Yayınevi : ARKADAŞ YAYINEVİ

Tür : Öykü

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Sizleri 1981 Ankara doğumlu gencecik bir yazarla tanıştırıyoruz. ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi öğrencisi Özge Hatunoğlu…

Biz kendisini ODTÜ’de düzenlenen Öykünün Ayak İzleri Ankara Üniversiteler Arası Öykü Yarışması’ nda kazandığı birincilik sayesinde tanıdık. Tanımaktan çok da memnun olduk çünkü edebiyat dünyasının genç yeteneklere ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz.

Toplam 13 bağımsız öyküden oluşan Sen Evde Yoktun’u okurken Hatunoğlu’nun sizden bir parçayı alıp yazıya döktüğünü göreceksiniz.
Kimi öyküde dudağınızın kenarında bir tebessüm belirirken, kiminde de kahramanların hüzünlerini içinizde hissedeceksiniz.

Umarız gelecekte sizleri genç yazarımızın yeni kitaplarıyla da tanıştırırız.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

 • 'Kaybedecek Bir Şey'

  Yazar : Fırat Hayta

  Tür : Öykü


  Kaybedecek Bir Şey - Fırat Hayta Nice karanlık dehlizlerden geçtim geldim ben bu ıssız kuzey yamaçlarına. Yurdumu...
  Devamı...
 • 'Şehrazat'

  Yazar : Ömer Ayhan

  Tür : Öykü


  Şehrazat - Ömer Ayhan Tam evden çıkıyordu ki, cin taifesi bizimkinin kulağına üfledi, giderayak ketenpereye getirilmiş...
  Devamı...
 • 'Ağaçlar Yanıyor'

  Yazar : Özlem Akıncı

  Tür : Öykü


  Ağaçlar Yanıyor - Özlem Akıncı Ağaçlar Yanıyor bir ilk kitap. Şehri terk eden kadınlardan babasını geride bırakamayanlara,...
  Devamı...
 • 'Yüklük'

  Yazar : Ahmet Büke

  Tür : Öykü


  Ahmet Büke’nin öykülerinde acı ve ironi bir arada; bu yalın öyküler, şaşırtıcılığını da, sarsıcılığını da ülkemizin tükenmek bilmez acı ve ironi kaynağından topluyor.
  Devamı...
 • 'Kasaba Avukatı'

  Yazar : İLKER KARAKAŞ

  Tür : Öykü


  Kasaba Avukatı - İLKER KARAKAŞ Kasaba Avukatı, İlker Karakaş’ın üçüncü kitabı. Hennoz ve Tahterevalli ile birlikte,...
  Devamı...
 • 'Pazarcık'

  Yazar : CEMAL BORANDAĞ

  Tür : Öykü


  Pazarcık - CEMAL BORANDAĞ “Ben doğduktan sonra, babam annemi daha çok sevmiş. Sevgi ile büyüdüm. Karakış, bora, fırtınalarda,...
  Devamı...
 • 'İs Odası'

  Yazar : Doğan Yarıcı

  Tür : Öykü


  “Eğer bir kuyu yeterince derinse, içinde bütün bir hayatı gizleyebiliyormuşsun.” Doğan...
  Devamı...
 • 'İhmal Edilmiş'

  Yazar : Lisa Genova

  Tür : Öykü


  İhmal Edilmiş - Lisa Genova Sarah Nickerson, üç çocuğu, kocası, bakıcısı, Boston’un lüks semtlerinden birindeki...
  Devamı...

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

 • 1960
 • 1961
 • 1962
 • 1963