scorecardresearch.com Sarnıç Öykü: Sayı 6 ve Tüm Öykü Kitapları Radikal Kitap'ta!
Sarnıç Öykü: Sayı 6

Sarnıç Öykü: Sayı 6

Sayfa Sayısı : 80

Yayınevi : Alakarga Sanat Yayınları

Tür : Öykü

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Sarnıç Öykü bu sayısında odağına, David Vann’ın Bir İntihar Efsanesi adlı kitabını alıyor. “Odak Kitap” bölümünde Tülin Er’in David Vann ile gerçekleştirdiği geniş sohbetin yanı sıra Fadime Uslu, Esra Birkan ve Tom Bissell’in inceleme yazılarını bulacaksınız.

Sarnıç Öykü çağdaş dünya öykücülerinden Joseph Monninger, Shabbir Banoobhai ve John Biguenet’in öykülerine yer veriyor. Dergideki birbirinden değerli diğer öyküler ise Başar Başarır, Aziz Gökdemir, Kemal Gündüzalp, Ferda İzbudak Akıncı, Derya Sönmez ve Kerem Aslan’ın kaleminden çıkıyor.  

 “Damla-lık” bölümünü 14 Şubat Dünya Öykü Günü’ne ayıran Sarnıç Öykü’de, Edebiyatçılar Derneği başkanı olduğu dönemde bu fikri hayata geçiren Özcan Karabulut’la yapılan söyleşiye yer veriliyor.

“Kült Kitap” bölümünde ise Kaya Tokmakçıoğlu’nun, Sadık Hidayet’in “Aylak Köpek” adlı kitabı üzerine hazırladığı incelemesini okuyabilirsiniz.

Kadir Yüksel “Öykü Vitrini” köşesinde Leonardo Sciascia’nın Şarap Rengi Deniz ve Neslihan Önderoğlu’nun İçeri Girmez miydiniz? adlı öykü kitaplarına değiniyor.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

 • 'Kuzguni Siyah'

  Yazar : Derya Cebecioğlu

  Tür : Öykü


  Kuzguni Siyah - Derya Cebecioğlu “Öyküler, yaşamın sahipsiz belgeleridirler, sınırları herkesi kapsar.  Derya Cebecioğlu’nun...
  Devamı...
 • 'Güneş Hırsızları'

  Yazar : Doğu Yücel

  Tür : Öykü


  Güneş Hırsızları – Doğu Yücel Hayalet Kitap ve Varolmayanlar’ın ardından öyküye dönen Doğu Yücel, Güneş Hırsızları...
  Devamı...
 • 'Çay Keyfinde Hikayeler'

  Yazar : Akif Bayrak

  Tür : Öykü


  Çay Keyfinde Hikayeler - Akif Bayrak Hikâyeler… Duyguların buluştuğu sabah çayı gibidir. Kalbinize ulaşmak...
  Devamı...
 • 'Göl'

  Yazar : Şenol Erdoğan

  Tür : Öykü


  Göl - Şenol Erdoğan Şenol Erdoğan kitap " yapmak "tan zaman bulabildiği süre dahilinde " kitap yazmak "...
  Devamı...
 • 'Ağaç Diken Adam'

  Yazar : Jean Giano

  Tür : Öykü


  ağaç diken adam - Jean Giano DÜNYA ÜZERİNDE YÜZBİNLERCE OKURA ULAŞMIŞ BÜYÜLÜ BİR MASAL! EDEBİYAT TARİHİNDE AĞAÇ...
  Devamı...
 • 'Karadağlı '

  Yazar : Yunus Ozan

  Tür : Öykü


  Karadağlı - Yunus Ozan Bazı insanlar vardır. Hayatları anlatılsa, yazılsa roman olur, hikâye olur. Bu kitap size...
  Devamı...
 • 'Dozer Bayramı - Yaşanmış Öyküler'

  Yazar : Şevki Atik

  Tür : Öykü


  Dozer Bayramı - Yaşanmış Öyküler - Şevki Atik Gökyüzünden düşen ıslak kar taneleri, yürek yangınlarını söndürmeye...
  Devamı...
 • 'Gümüşten Bir Gece'

  Yazar : Sibel Buket

  Tür : Öykü


  Gümüşten Bir Gece - Sibel Buket “Denizkızı hep hüzünlü şarkılar söylüyor, masadakiler efkârlı. Ay, gümüş halılarını...
  Devamı...

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

 • 1960
 • 1961
 • 1962
 • 1963