scorecardresearch.com Mio, Benim Mio’m ve Tüm Öykü Kitapları Radikal Kitap'ta!
Mio, Benim Mio’m

Mio, Benim Mio’m

Yazar : Astrid Lindgren

Sayfa Sayısı : 176

Yayınevi : İTHAKİ YAYINLARI

Tür : Öykü

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Dünyaca ünlü çocuk kitapları yazarı Astrid Lindgren’den duygu yüklü, yüreklere kazınacak bir öykü.
Kendisini yetimhaneden alıp evlat edinen yaşlı bir çiftin yanında yaşayan sekiz yaşındaki Bo Vilhelm Olsson bir akşam ortadan kaybolur. Herkes, sarı saçlı, mavi gözlü bu küçük çocuğun başına neler geldiğini merak etmektedir ama hiçkimse gerçek cevabı bilmemektedir. Bir kişi hariç: Bo Vilhelm Olsson’un bizzat kendisi.
Bo’nun bir yetimhanede başlayan ve kendisini evlat edinen yaşlı çiftin yanında devam eden hayatı hiç de kolay ve keyifli geçmemektedir. Bo, kendisini gerçekten sevecek bir ailenin, sıcak bir yuvanın özlemini çekmektedir. Ta ki ortadan kaybolduğu o güne kadar. O gün bir kadın, küçük Bo’nun eline gizemli bir altın elma tutuşturur ve bir mektup verir. Mektupta, kral babasının peşinde Uzak Ülke’ye yolculuğa çıkan bir erkek çocuktan bahsedilmektedir. Bo, çok geçmeden adı geçen bu çocuğun kendisi olduğunu anlar ve o andan sonra Bo için hem keyifli hem de tehlikelerle dolu bir yolculuk başlar.
–CİLTLİ, ŞÖMİZLİ, RESİMLİ– 5 YAŞ ÜSTÜ

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963