scorecardresearch.com Külkedisi Terapide / Beyaz Atlı Prens Hayalinin Ötesi ve Tüm Öykü Kitapları Radikal Kitap'ta!
Külkedisi Terapide / Beyaz Atlı Prens Hayalinin Ötesi

Külkedisi Terapide / Beyaz Atlı Prens Hayalinin Ötesi

Yazar : Suzanne E. Harrill

Sayfa Sayısı : 126

Yayınevi : KURALDIŞI YAYINCILIK

Tür : Öykü

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Çocukluğunda Külkedisi masalını okumuş pek çok kadın hayatının prensini bulacağı hayaliyle büyümüştür. Oysa sadece bilinç düzeyi bize benzeyen ve bizimle aynı dersleri öğrenmesi gereken bir eşi kendimize çekeriz; çünkü ilişkide yaşadıklarımız, aslında bilinçli veya bilinçsiz olarak kendi içimizdekilerin dışa yansımasıdır. Hikayenin başında, Külkedisi''ni gözyaşlarına boğulmuş bir halde şatonun bahçesinde otururken buluruz. Sindirella on yıldır evlidir ve Prens''le yaşadıkları sorunlar artık görmezden gelinmeyecek bir hal almıştır. Yıllardır ortalarda görünmeyen peri annesi, mutsuz evliliği yüzünden acı çeken Sindirella''nın yardım çağrısına cevap verir. Böylece Sindirella, peri annesinin rehberliğinde, evliliğinde neyin aksadığını anlamak üzere ilişkiler terapisine başlar.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  • 'Ağaçlar Yanıyor'

   Yazar : Özlem Akıncı

   Tür : Öykü


   Ağaçlar Yanıyor - Özlem Akıncı Ağaçlar Yanıyor bir ilk kitap. Şehri terk eden kadınlardan babasını geride bırakamayanlara,...
   Devamı...
  • 'Yüklük'

   Yazar : Ahmet Büke

   Tür : Öykü


   Ahmet Büke’nin öykülerinde acı ve ironi bir arada; bu yalın öyküler, şaşırtıcılığını da, sarsıcılığını da ülkemizin tükenmek bilmez acı ve ironi kaynağından topluyor.
   Devamı...
  • 'Kasaba Avukatı'

   Yazar : İLKER KARAKAŞ

   Tür : Öykü


   Kasaba Avukatı - İLKER KARAKAŞ Kasaba Avukatı, İlker Karakaş’ın üçüncü kitabı. Hennoz ve Tahterevalli ile birlikte,...
   Devamı...
  • 'Pazarcık'

   Yazar : CEMAL BORANDAĞ

   Tür : Öykü


   Pazarcık - CEMAL BORANDAĞ “Ben doğduktan sonra, babam annemi daha çok sevmiş. Sevgi ile büyüdüm. Karakış, bora, fırtınalarda,...
   Devamı...
  • 'İs Odası'

   Yazar : Doğan Yarıcı

   Tür : Öykü


   “Eğer bir kuyu yeterince derinse, içinde bütün bir hayatı gizleyebiliyormuşsun.” Doğan...
   Devamı...
  • 'İhmal Edilmiş'

   Yazar : Lisa Genova

   Tür : Öykü


   İhmal Edilmiş - Lisa Genova Sarah Nickerson, üç çocuğu, kocası, bakıcısı, Boston’un lüks semtlerinden birindeki...
   Devamı...
  • 'Hüzünlü Kevaşeler '

   Yazar : Almıla Erdem

   Tür : Öykü


   Hüzünlü Kevaşeler - Almıla Erdem On sekiz yaş hayalleri, kavak yelleri ruhuyla  tanıdım seni. İki hecelik adın tek...
   Devamı...
  • 'Pertev Bey'in Torunları'

   Yazar : Münevver Ayaşlı

   Tür : Öykü


   Pertev Bey''in Torunları - Münevver Ayaşlı Pertev Bey’in torunlarının hayat hikâyesi, kızlarınınki gibi geleneğe dönük...
   Devamı...

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963