scorecardresearch.com Kızıl Dansöz ve Tüm Öykü Kitapları Radikal Kitap'ta!
Kızıl Dansöz

Kızıl Dansöz

Yazar : Richard Skinner

Sayfa Sayısı : 240

Yayınevi : LAL KİTAP

Tür : Öykü

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Mata Hari birden ortaya çkııyor, Günün Gözü , Yüce Güneş , sadece rahip ve tanrıların çıplak görebilecekleri kutsal Hint rakkasesi. Uzun ve ince, sihirli bir flütle ipnotize olmuş gibi kıvrılarak dans eden bir yılan gibi uysal. Esnek vücudu alevlerle bütünleşmiş, eğilip bükülüyor, sonra aniden dikleşiyor. Zarif bir hareketle takılarından kurtulup tülü çıkartıyor. Göğüslerini kapatan büstiyeri fırlatarak atıyor. Ve çıplak, gölgelerin arasında, vücudu bronz bir heykel gibi parlıyor. Kolları iki yana açık, parmak uçlarında yükseliyor, sağa sola yatıyor, kollarıyla havayı dövüyor, uzun dolgun saçları vakur geceyi kamçılıyor... Ve yere kapanıyor...
 • Eduard Lepape, 14 Mart 1905-
 • Gerçek adı Margaretha Zelle olan Mata Hari nin Hindistan da başlayıp, Paris te sona eren, sahnelerin gösterişli dünyasından, küçük bir cezaevi hücresine uzanan, şehvet, acı, iniş çıkışlarla dolu hayatını konu alan ve savaş yıllarından kesitler sunan bu romanı bir solukta okuyacaksınız.
 • 1917 de casusluk yaptığı iddiasıyla Paris te tutuklanan Mata Hari nin ölümü bugün bile tartışma yaratmaya devam ediyor. Aşk hayatı hala konuşuluyor. O gerçekten suçlu muydu, yoksa hayatı hafife olan, acılarını erkeklerin kollarında unutmaya çalışarak kendi yaşam mücadelesini veren yalnız bir kadın mıydı?
 • Hayaller gümüştür kardeşim, ama hatıralar saf altındandır. - Mata Hari-
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963