scorecardresearch.com Kıyılara Kaçan Kadınlar ve Tüm Öykü Kitapları Radikal Kitap'ta!
Kıyılara Kaçan Kadınlar

Kıyılara Kaçan Kadınlar

Yazar : Seda Arun

Sayfa Sayısı : 180

Yayınevi : BİLEŞİM YAYINLARI

Tür : Öykü

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • BU KİTABIN ESAS ADI
 • Şu kısacık sunuşta kitabın kapağına sığdırılamayan adını sizlere açıklamak bana düştü. Kitabın esas adı işte şöyle: “Toplumsal öcülerden, başlarındaki dertlerden, bazen karşı cinstekilerden, alt edilemeyen koşullardan, yaşamın kıskacından, umarsız yaşamaktan bezerek ellerindeki tek hayatı istedikleri gibi değerlendirebilmek için ne yapıp edip mekân değiştirmeyi beceren ve Ege’nin ya da Akdeniz’in sıcak kıyılarında, yazlıkçıların iki-üç ay boyunca tıklım tıkış doldurdukları, kışları ise sakin geçen, kimsenin kimseye fazla aldırmadığı, yaşamın hem ucuz hem de kolay olduğu küçük yerleşmelere sığınan kadınlar.” Uzun bir ad olduğu için kitabı derleyen Seda ile editörü Hülya kısaca “Kıyılara Kaçan Kadınlar” deyiverdiler. Bilirsiniz, kadınlar pratiktir... Kitaba katılan kadınlar ve öyküleri Azer Bortaçina / Begonvil hevenklerinin gölgesindeki mutluluk Behiye Sönmez / Dönmedolap Benay Zontur / Masal Canan Big / Kalabalık bir aile Eflan Aytaç / Elveda İstanbul!... Bekle beni Bodrum Feraye / Cennetin fragmanı Güzide Aydoğmuş / Güzel, güneşli bir Pazar sabahı Handan Tüzmen / Örümcek Dede Kamuran Nusret Ardıç / Nostalgia Laleper Aytek / Bir şehri bırakmak Meldâ Kaptana / Değiştirip ikiliğim, birliğe yetmeğe geldim Melek Mjaanes / Seferî melek Munise Tulîn Bingöl / Bodrum vurgunu Nezihe Aktürkler / Benimki kaçış değil, itiş Nimet Yardımcı / Her şey yolunda Öznur Aydost / Ateş dansı Rengin Kurtiz / Siyah-beyaz bir resim Ruhsar Dilli / Ben de varım Seda Arun / Herkes kendi bahçesinde Sezil Ekin / Biri vardı, tanıdık! Sona Gökkaya / Bobo Sönmez Taner / Yaşama selam! Bodrum’dan Suzan Sakarya / Gün olur da... Ümit Nalbantoğlu / Bir yaşamı resimlemek Zeynep Serdar / Bir Yunus’la bir kıyıda
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963