scorecardresearch.com Kaf Kalesi Cengi ve Tüm Öykü Kitapları Radikal Kitap'ta!
Kaf Kalesi Cengi

Kaf Kalesi Cengi

Yayınevi : TİMAŞ YAYINEVİ

Tür : Öykü

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Hainlerin peşinde. Düldül rüzgar olmuş, tozu dumana katarak ilerliyordu. Mesut’un cins atı da Düldüle uymuş, çatlayacakmışçasına koşuyordu. Oraları gayet iyi bilen Mesut, Farslı atlıların takip ettikleri yolların çok tehlikeli olduğunu anlamakta gecikmedi. Atının üzerinden Hazret-i Ali’ye bağırdı: “Bu adamlar bizi bu civarlarda bulunan bir batağa sürüklemek istiyorlar efendim. Onun için onları kovalamakta acele etmeyelim. Hava kararınca köylerden birinde konaklayalım.”
Hazret-i Ali tedirgindi: “Ya izlerini kaybedersek?
Mesut gülümsedi: “Merak etmeyin efendim. Onlar da geceleyin bir yerde konaklamak zorundalar. Çünkü bu bölgede bir çok dere ve bataklık bulunuyor. Buradan az ilerde Mizen adında büyükçe bir köy var. Halkı gayet konukseverdir. Orada kalırız. Yarın sabah erkenden kalkar, o hainlerin peşine düşeriz. Allah’ın izniyle kısa bir zamanda yakalarız onları. Köyde gereken araştırmayı yapacağım, benim orada tanıdığım bir aile var, bana yardım edeceklerdir.” Mesut’un söylediklerini makul buldu Hazret-i Ali. Kendi kendine “Bakalım Rabbim ne gösterir” diye mırıldandı.
Aşılmaz sanılan Kaf Kalesi’nin surlarını Hz. Ali nasıl aştı? Her anı heyecan yüklü bu muhteşem öyküde Hz. Ali’nin cesaret ve yiğitliğinin bir başka yönüyle tanışacaksınız!

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963