scorecardresearch.com İlk Öyküler : Kaçkınlar / Bozgun / Devam ve Tüm Öykü Kitapları Radikal Kitap'ta!
İlk Öyküler : Kaçkınlar / Bozgun / Devam

İlk Öyküler : Kaçkınlar / Bozgun / Devam

Yazar : Ferit Edgü

Sayfa Sayısı : 178

Yayınevi : Yapı Kredi Yayınları

Tür : Öykü

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Uzun bir süre (yıllar yılı) bu kitabın yeni bir basımı konusunda duraksadım. Ne zaman elime alsam, öylesine düzeltmeler yapıyordum ki, bir süre sonra, 1950 lerde değil de, 1970 lerde, 1980 lerde yazılmış bir metin çıkıyordu ortaya. Kuşkusuz, bir yazar sonsuza değin yazabilir aynı metni. Ama bir metnin bittiği yerle bir başkasının başladığı yeri de bilmesi gerekir. Ve Ahmatova nın dediği gibi yazılan yazılmıştır demesini bilmesi de.
 • Bu kitapta beni duraksatan, yeni basımını sürekli erteleten, onun bir ilk kitap oluşu ve hemen hemen tüm ilk kitaplarda görülen aksaklıklar, acemilikler, fazlalıklar (özellikle fazlalıklar) değildi. Kuşkusuz, tüm bunlar fazlasıyla vardı Kaçkınlar da. Ama beni durduran bunlar değildi... Yirmi yaşımda bir kitap başarmak istemiştim ve başardığım inancıyla bu kitabı yayımlamıştım. Neydi başarmak istediğim? Kendine özgü bir dünyası ve üslubu olan bir kitap. Yirmi yaş için ne büyük bir istek!
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  • 'Hayalperest (Ciltsiz)'

   Yazar : PAM MUNOZ RYAN

   Tür : Öykü


   Hayalperest (Ciltsiz) - Pam Munoz Ryan Neftali? Tamamlanmamış bir merdiven hangi gizemli ülkeye uzanır? Neftali,...
   Devamı...
  • 'Şairlerin Barbar Sofraları'

   Yazar : Hikmet Temel Akarsu

   Tür : Öykü


   Şairlerin Barbar Sofraları - Hikmet Temel Akarsu Toplumda daima merak duyulan şairlerin iç dünyası... İstanbul...
   Devamı...
  • 'Acı Ülke'

   Yazar : Joyce Carol Oates

   Tür : Öykü


   Acı Ülke - Joyce Carol Oates Amerikan edebiyatının en yetkin ve en üretken yazarlarından biri olan Joyce Carol Oates,...
   Devamı...
  • 'Nevrotik'

   Yazar : Gürgen Öz

   Tür : Öykü


   Nevrotik - Gürgen Öz Ünlü oyuncu Gürgen Öz’den şaşırtıcı bir ilk kitap: “Nevrotik” Kendimizi ne kadar tanıyoruz ya...
   Devamı...
  • 'Gelişin Bilmecesi'

   Yazar : V. S. Naipaul

   Tür : Öykü


   Gelişin Bilmecesi - V. S. Naipaul Sürrealist ressam Giorgio de Chirico’nun Gelişin Bilmecesi adlı dizi tablosundan...
   Devamı...
  • 'Mor Benekli'

   Yazar : Süleyman Bulut

   Tür : Öykü


   Mor Benekli - Süleyman Bulut Benekli bir kuzu Ahmet, Mor Benekli adını verdiği kuzusunun bakımını üstlenir....
   Devamı...
  • 'Fay Kırığı 1 - Mehmet'

   Yazar : Mehmet Eroğlu

   Tür : Öykü


   Fay Kırığı 1 - Mehmet - Mehmet Eroğlu Hayatın ilk sırrı, bir sırrı olmadığıdır. İkinci sırrıysa, eğer varsa, bu sırrın...
   Devamı...
  • 'Fay Kırığı 2 - Emine'

   Yazar : Mehmet Eroğlu

   Tür : Öykü


   Fay Kırığı 2 - Emine - Mehmet Eroğlu “Şeytanın bin maskesi varsa, her şeyde kötülük vardır.” Emine’nin cevabında ya kadınlara...
   Devamı...

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963