scorecardresearch.com İbn-i Vakkas Ve Malik Ejder Cengi ve Tüm Öykü Kitapları Radikal Kitap'ta!
İbn-i Vakkas Ve Malik Ejder Cengi

İbn-i Vakkas Ve Malik Ejder Cengi

Yayınevi : TİMAŞ YAYINEVİ

Tür : Öykü

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Cengaver olana cenk gerektir. Ömer bin Feyyaz ile arkadaşları Cebel’de Ebül Ensar’ı muhariplerle birlikte cenge hazır bir vaziyette bulmuşlardı. Ömer, Ebül Ensar’ı bir kenara çekerek durumu anlattı. Zaman cenk zamanıydı.Ebül Ensar, zaten bu şekilde bir cevap geleceğini tahmin ediyordu. “Haydi öyleyse” dedi, “Vakit kaybetmeden İbn Vakkas’a baskın verelim.”
Bu kısa istişareden sonra, beş yüz kişiye yakın olan cengaver grubu, Hünüz aşiretinin bulunduğu istikamette dört nala çöle açıldı.
Ertesi gün şafak sökerken, Ömer bin Feyyaz ile Ebül Ensar’ın kumanda ettiği kafile, Hünüz aşiretinin bulunduğu yere yakın, oldukça büyük bir tepeye varmışlardı. Karşıda aşiretin çadırları görünüyordu. Fakat hiç bir çadır ve etrafında en küçük bir hareket sezilmiyordu. İbn Vakkas aşireti halkının henüz derin bir uykuda oldukları anlaşılıyordu Çadırların önlerinde bir çok at bağlı duruyordu. Bundan da aşiretin büyük bir cenge hazırlanmaya başladığı anlaşılıyordu. Yalnız bir sorun vardı. Aşiret Beyi İbn Vakkas’ın çadırı, bu çadır ormanının içinde seçilemiyordu.
Cenk meydanlarında eşi bir daha görülmemiş bir kahramanlığın öyküsünü bu kitapta okuyacaksınız!

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963